صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

هفته پژوهش با رونمایی از ۱۴ طرح برتر پژوهشی و فناوری آغاز می‌شود

هفته پژوهش با رونمایی از ۱۴ طرح برتر پژوهشی و فناوری آغاز می‌شود


 

در آغاز این هفته با حضور مسئولین لشکری و کشوری از 14 طرح برتر پژوهشی و فناوری در حوزه‌های صنعت هوایی، نفت، فناوری اطلاعات و ارتباطات و علوم انسانی رونمایی می‌شود.
خاطرنشان می‌شود در اولین روز از هفته پژوهش از 110 برگزیده پژوهشی کشور در قالب جشنواره تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر کشور در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تقدیر خواهد شد.
همزمان با اولین روز از هفته پژوهش، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری‌های کشور، افتتاح می‌شود که در این نمایشگاه گزارش پروژه‌های کلان ملی ارائه خواهد شد.
همچنین در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری، فن بازار جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که قرار است در این فن بازار محصول پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شود.
ایام هفته پژوهش و فناوری با عناوین پژوهشگران و فناوران زمینه سازان مرجعیت علمی سبک زندگی اسلامی، عامل اصلی پیشرفت مدیریت جریان دانش و نوآوری در سایه نظام ملی نوآوری شرکت‌های دانش بنیان مؤلفه موثر در اقتصاد مقاومتی پژوهش و فناوری تولید محور پیشران تولید ملی و دانش آموز و دانشجوی پژوهنده سرمایه‌های فردا مشخص شدند.
بنابر این گزارش، در دومین روز از هفته پژوهش جلسه کمیسیون‌های تخصصی شورای عطف با محوریت بررسی پروژه‌های کلان ملی، کنفرانس بین‌المللی ملی، مدیریت فناوری و نشست سراسری مسئولین پدافند غیر عامل دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی سراسر کشور برگزار می‌شود.
در سومین روز  از هفته پژوهش مصادف با 27 آذر ماه نشست سراسری انجمن‌های علمی جشنواره حضرت محمد (ص) پیامبر صلح و رحمت ویژه انتخاب و معرفی کتب و آثار منتخب در حوزه پیامبر خاتم و نشست برگزیدگان جشنواره فناوری شیخ بهایی با معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم برگزار می‌شود.
همچنین در چهارمین روز از هفته پژوهش نشست تخصصی انجمن مدیریت فناوری ایران و جلسه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزار خواهد شد.
از دیگر برنامه‌های هفته پژوهش تشکیل جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عطف و اختتامیه نمایشگاه دستارودهای پژوهش و فناوری در روز چهارم این هفته است.
بنابراین گزارش در آخرین روز از هفته پژوهش مدیران پژوهش و فناوری در کشور با حضور در مرقد مطهر امام راحل با آرمان‌های ایشان تجدید بیعت می‌کنند.
گفتني است مدیران پژوهشی و فناوری کشور ضمن حضور در مرقد مطهر امام راحل با مراجع نظام تقلید در قم نیز دیدار خواهند کرد.
 
  1391/09/25
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.