صفحه اصلی> نشست های مرکز پژوهش و سنجش افکار

نشست هم‌اندیشی استادان و متخصصین حوزه فرهنگ مردم

نشست هم‌اندیشی استادان و متخصصین حوزه فرهنگ مردماولین نشست هم‌اندیشی استادان و متخصصین حوزه فرهنگ مردم به همت واحد فرهنگ مردم مرکز پژوهش و سنجش افکار با تأکید بر تأسیس انجمن فرهنگ مردم و رسانه روز شنبه 30 تیرماه در ساختمان خانه فرهنگ مردم برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش وسنجش افکار در این هم‌اندیشی که با حضور تعدادی از استادان حوزه انسان شناسی و فرهنگ مردم و جمعی از پژوهشگران واحد فرهنگ مردم مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان برگزار گردید آقای دکتر محمدعلی شادی مدیر واحد فرهنگ مردم به تبیین محورهای نشست و تشریح فعالیت‌های فرهنگ مردم و دلایل تأسیس انجمن فرهنگ مردم و رسانه پرداخت.

در ادامه این نشست مدعوین به تبادل نظر درخصوص موضوعات مختلف از جمله: توسعه فعالیت‌های واحد فرهنگ مردم در حوزه پژوهش‌های مشترک، ارتقاء فصلنامه فرهنگ مردم به فصلنامه علمی پژوهشی، توسعه فعالیت‌های بخش فرهنگیاران واحد فرهنگ مردم، تشکیل بانک اطلاعات پژوهش‌ها و کتب حوزه فرهنگ مردم، تشکیل بانک اطلاعات اساتید و متخصصین فرهنگ مردم، فعالسازی پرتال جامع فرهنگ مردم، توجه به زیر بخش‌های مختلف حوزه فرهنگ مردم نظیر فرهنگ اقوام ایران با توجه به گستره جغرافیایی، نگرش اقتصادی، درآمدزایی و اشتغال در حوزه فرهنگ مردم، توجه به موضوع خانواده و ازدواج در حوزه فرهنگ مردم و موضوع عروسک‌های آئینی در حوزه فرهنگ مردم و معرفی آنها به جامعه، برگزاری دوره‌های آموزشی روش پژوهش و شیوه‌های مردم‌نگاری برای علاقه‌مندان و دانشجویان حوزه فرهنگ مردم و موضوعات دیگر این حوزه. پرداختند.

درپایان مدعوین جلسه ضمن تشکر از مرکز پژوهش و سنجش افکار و ابراز خرسندی از برگزاری این نشست خواستار تداوم سلسله این جلسات شدند.

شایان ذکر است در این جلسه سرکار خانم ها دکتر ابراهیمی مدیرعامل موسسه عصر انسان‌شناسی ایرانیان و دکتر مقصودی، دکتر انواری و دکتر عظیمی‌پور از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران و جناب آقایان دکتر ذوالفقاری عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس،‌ دکتر جعفری قنواتی سرویراستار دانشنامه فرهنگ مردم ایران و مشاور ارشد دائرةالمعارف بزرگ اسلامی و دکتر قنبری مدرس دانشگاه و رئیس ایران‌شناسی مرکز چهارمحال و بختیاری و جمعی از پژوهشگران به عنوان مدعو حضور داشتند.

 
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.