صفحه اصلی> اخبار مراکز

گرامیداشت هفته پژوهش در مرکز لرستان

گرامیداشت هفته پژوهش در مرکز لرستان


به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش، امروز پنجشنبه مورخ 1399/09/27 جلسه ای با حضور جناب آقای احمدی سرپرست مرکز لرستان، آقای کشوری معاون برنامه ریزی و نظارت، آقای امرایی مدیر پژوهش، پژوهشگران و پرسشگران مرکز در سالن جلسات دفتر مدیرکل برگزار شد.
در این جلسه آقای احمدی با تبریک هفته پژوهش و قدردانی از زحمات واحد پژوهش مرکز بر اهمیت امر پژوهش و نظرسنجی تاکید کردند. ایشان در صحبت های خود بیان داشتند جامعه ای که از لحاظ علمی و پژوهش جایگاهی نداشته باشد نمی تواند در عرصه بین المللی مستقل باشد. به دلیل اهمیت عرصه علم و پژوهش، رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اولین سرفصل آن را به علم و فناوری اختصاص داده و علم و پژوهش را موتور پیشرفت جامعه می داند. همچنین رهبر معظم انقلاب جهاد علمی را بهترین و موثرترین کار برای مقابله با دشمن می داند.
ایشان خاطرنشان کردند؛ علاج بسیاری از دردهای و مشکلات کشور در علم و پژوهش می باشد وقتی کشوری از لحاظ علمی پیشرفت کند دشمنان در مقابل آن ناامید شده و دست به ترور دانشمندان می زنند. همانطور که این اتفاق برای جمهوری اسلامی ایران بارها اتفاق افتاده و دشمنان اسلام و انقلاب بسیاری از دانشمندان علمی و هسته ای را ناجوانمردانه به شهادت رسانده اند.
آقای احمدی در مورد تاثیر پژوهش بر تولیدات صدا و سیما افزودند هر کدام از برنامه های تولیدی مرکز که پشتوانه پژوهشی قوی دارد، اثرگذاری بالایی در بین مخاطب داشته و از لحاظ ارزیابی نیز امتیاز بالایی در بین مراکز کسب کرده اند. به عنوان مثال برنامه "میدان" که از شبکه لرستان پخش می شود به دلیل داشتن پشتوانه علمی و پژوهشی همواره در ارزیابی های تهران امتیاز بالایی کسب نموده است.
ایشان در مورد تاثیر نتایج نظرسنجی های انجام شده از سوی مرکز مرکز تحقیقات اظهار داشتند که بسیاری از تصمیم گیری های که در سطح استان گرفته می شود برگرفته از نتایج نظرسنجی هایی صدا و سیما می باشد. به عنوان مثال در مورد افزایش میزان مبتلایان و فوتی های ویروس کرونا طبق نظرسنجی ها صدا و سیما، یکی از اصلی ترین دلایل این معضل شرکت در دورهمی ها و مراسمات مختلف بوده، لذا در جلسه شورای استان مصوب شده که منع رفت و آمدها در استان و همچنین عدم شرکت در مراسمات اجرا گردد، که این امر تا حدودی باعث کاهش میزان مبتلایان و فوتی ها در استان گردید.
آقای احمدی همچنین در مورد برنامه های تولیدی مرکز اظهار داشتند که طرح های مصوب، چیدمان کنداکتور و ساعات پخش بسیاری از برنامه ها، موضوعات برنامه ها و... متاثر از نیاز ها، پیشنهادات و علایق مخاطبان می باشد که در نتایج نظر سنجی های انجام شده از سوی واحد پژوهش بدست آمده است.
ایشان امیدوار بودند که با توکل بر خدا و حمایت سرپرست مرکز و تلاش مدیر و همکاران واحد پژوهش جایگاه این واحد در مقایسه با مراکز دیگر ارتقاء یابد. در پایان آقای احمدی به پاس قدردانی از زحمات مدیر پژوهش، پژوهشگران و پرسشگران واحد پژوهش و گرامیداشت هفته پژوهش مبلغی را به عنوان هدیه به آنها اهداء نمودند.

  1399/09/27
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.