صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1400/11/12
 
 
چهارمین موزه تخصصی آذربایجان غربی راه‌اندازی می‌شود

1397/08/05


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از راه‌اندازی چهارمین موزه تخصصی در شمال این استان خبر داد.


جلیل جباری ، با اشاره به اهتمام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی در راه‌اندازی موزه‌های تخصصی اظهار داشت: هم اینک کار راه‌اندازی سه موزه به‌صورت تخصصی در شهر ارومیه در حال انجام است.

وی تصریح کرد: تلاش می‌شود موزه‌های تخصصی مد نظر در شهر ارومیه تا پایان سال 97 راه‌اندازی شده و در معرض استفاده و بازدید شهروندان، گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: راه‌اندازی موزه طب با همکاری دانشگاه ارومیه، راه‌اندازی موزه فرهنگ یا موزه مدرسه با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش آذربایجان غربی در مدرسه 22 بهمن و راه‌اندازی موزه بانک در خانه تاریخی اربابی ارومیه با همکاری بانک مسکن در دستور کار این اداره کل برای اتمام در سال 97 قرار دارد.

وی گفت: کار مرمت و سامان‌دهی خانه تاریخی اربابی برای تبدیل به بانک مراحل پایانی خود را می‌گذراند و توافقات لازم برای راه‌اندازی آن با بانک مسکن انجام شده است.

جباری تصریح کرد: چهارمین موزه تخصصی آذربایجان غربی به دلیل اهمیت موضوع جنگ چالدران در همین شهرستان و به صورت روباز راه‌اندازی خواهد شد.

وی گفت: کار راه‌اندازی موزه جنگ چالدران در مرحله انتخاب مشاور است تا محدوده موزه معلوم شده و طرح لازم برای ایجاد این موزه به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی ارائه شود و برای فاز مطالعات آن 500 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صداوسيما است.