صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/04/26
 
 
کمیسیون معین برای تسهیل در ارتباط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها

1398/04/26
دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور: ارتباط ستاد نقشه جامع علمی کشور و دانشگاه‌ها با تشکیل کمیسیون معین تسهیل می‌شودکمیسیون معین برای تسهیل در ارتباط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هابه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، منصور کبگانیان، دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور در حاشیه جلسه ۱۲۱ این ستاد در جمع خبرنگاران گفت: پیش از دستور جلسه مواردی به اطلاع اعضا رسید که مهمترین آن تغییر سیستم علم و فناوری انجام شده و گسترده‌تر شدن ستاد است.
وی ادامه داد: تشکیل ستاد علم و فناوری در زمره این تغییرات است. ستاد باید روی عملکرد وزارت آموزش و پرورش و سند بنیادین و بنیاد ملی نخبگان و بخش‌های مختلف علوم انسانی نظارت داشته باشد.
کبگانیان اضافه کرد: در دستور اول جلسه ماده واحده‌ای برای ایجاد مشارکت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور در سیاست گذاری و پیگیری اجرایی شدن مصوبات ستاد مصوب شد. دانشگاه‌ها از عدم ارتباط با ستاد نقشه گله داشتند و با این مصوبه خوشبختانه کار تسهیل شد و که شروع آن از گردهمایی روسای دانشگاه‌ها بود.
وی درباره کمیسیون معین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها گفت: کمیسیون‌ها مجموعه‌ای از مدیران دانشگاهی هستند که در حوزه‌های مختلف آموزش عالی، فنی و مهندسی وارد عمل می‌شوند و تعداد آن‌ها به ۷ کمیسیون ملی می‌رسد.
کبگانیان ادامه داد: این ماده واحده به منظور بهره برداری حداکثری از دانشگاه‌ها و سیستم ایجاد گفتمان در اجرای سیاست‌ها شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد نقشه با ایجاد کمیسیون معین دانشگاه ذیل ستاد راهبری موافقت کرده و آیین نامه در کارگروه مخصوص و در دبیرخانه ستاد تهیه می‌شود.
وی تصریح کرد: قرار شد تا جلسه بعدی آیین‌نامه با مشورت رؤسای دانشگاه‌ها پیشنهاد شود که با راه افتادن این کمسیون‌ها ارتباط مارا با دانشگاه‌ها تسهیل می‌شود.
دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور درباره دستور دوم بیان کرد: در جلسه قبل سند اشتغال دانش آموختگان مورد بررسی قرار گرفت و در این جلسه به ماده دیگر آن توجه کردیم و بر این اساس تمام دستگاه‌ها با جهت گیری به اشتغال، توسعه اشتغال دانش بنیان و تسهیل ورود دانش آموختگان به بازار کار باید وارد عمل شوند و این ماده هم ذیل ماده ۶ مورد توجه و بررسی قرار گرفت و در جلسه بعد که دو ماده دیگر تشکیل خواهد شد این موضوع هم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.