صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1400/11/12
 
 
كنگره بين المللي شمس تبريزي با آواز ناظري پايان يافت

1386/09/04

تاريخ خبر: 11/08/86 »»»»» كنگره بين‌المللي بزرگداشت شمس تبريزي عصر امروز با اجراي كنسرت «شهرام ناظري» در كنار مزار اين شخصيت عرفاني در «خوي» به پايان رسيد. به گزارش خبرگزاري فارس، اين كنگره پس از يك هفته، با حضور مسئولان كشوري و محلي، سينماگران، هنرمندان و چهره‌هاي فرهنگي عصر جمعه 11 آبان به كار خود پايان داد.
در اين مراسم، طنين صداي شهرام ناظري - كه همواره در آثارش شور و ارادت مولانا نسبت به معشوق و مرادش، شمس تبريزي، را به بهترين صورت فرياد زده است - دوباره روح و جان حاضران را نواخت.
كنسرت شهرام ناظري با 45 دقيقه تاخير، ساعت 15:45 آغاز شد. شهرام ناظري به‌ صحنه آمد و صبر كرد تا جمعيت آرام شوند؛ پس از 15 دقيقه سكوت، گفت: خداي بزرگ را سپاسگزارم كه به ما سعادت حضور در جوار "مرقد شمس" و مردم شريف "خوي" را داده است. وي از هنرمندان سينما و اهالي خانه سينما كه او را مورد توجه قرار دادند تشكر كرد و همچنين از كساني كه اين مراسم را برپا كردند، كه به اعتقاد او حتماً نتايج مثبتي در آينده براي كشور خواهد داشت، تقدير كرد. پس از اجراي 45 دقيقه‌ا‌ي ناظري، علي‌ نصيريان و داود رشيدي به احترام اين استاد آواز ايران برخاستند و او را تشويق كردند و نوبت به تقدير خانه سينما از ناظري رسيد. عليرضا رييسيان و محمدرضا اصلاني به‌نمايندگي از اهالي سينما لوح تقدير خانه‌سينما و كليد طلايي بارگاه حضرت شمس تبريزي را به استاد ناظري اهدا كرد و سپس نشان "شمس" جشنواره نيز توسط ايوبي ، معاون فرهنگي، ‌اجتماعي و شوراهاي وزارت كشور، به ناظري اعطا شد. عليرضا رييسيان هم به نمايندگي از اهالي سينما در سخناني گفت: خانه سينما با توجه به جايگاه سينماي ايران كه قدرداني را از وظايف خود مي‌داند قصد دارد اين مراسم تقدير را انجام دهد. در ادامه محمدرضا اصلاني متن لوح شهرام ناظري را خواند كه در هشتصدمين سالگرد تولد مولانا به پاس و احترام ملت ايران خانه سينما اين مراسم را انجام مي‌دهد. در اين مراسم فرشته طائرپور، حميد جبلي، هانيه توسلي، داود رشيدي، علي نصيريان، منوچهر شاهسواري، مسعود رايگان، مهتاب كرامتي، فاطمه گودرزي، منوچهر محمدي، سيروس الوند، عبدالحسن برزيده، فرهاد توحيدي به نمايندگي از اهالي سينما و كامران ملكي، رويا تيموريان و رضا ميركريمي به نمايندگي از هيات مديره‌ خانه سينما حضور داشتند.
شهرام ناظري هنگامي كه كليد طلايي بارگاه شمس را دريافت كرد بوسه‌اي بر آن زد و بدين ترتيب ارادت خود به شمس و مولانا را نشان داد.
منبع خبر :
www.farsnews.com و
www.cinemaema.com (با تغييرات و اضافات)

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صداوسيما است.