صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/04/18
 
عنوان فراخوان : فراخوان نخستین جایزه ادبی مکتب جنوب منتشر شد
تاریخ : 95/05/31
توضیحات :
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به منظور رشد و اعتلای خلاقیت ها و آفرینش های ادبی داستان نویسان ایران و با هدف بازشناسی جایگاه ادبیات جنوب و نقش ارزنده نویسندگان آن مکتب، کمک به خلق آثاری علمی و پژوهشی، انعکاس فعالیت های ادبی و فرهنگی نویسندگان جوان و پیشکسوت حوزه داستان نویسی، نخستین جایزه ادبی «مکتب جنوب» را در خوزستان برگزار می کند.
جایزه ادبی «مکتب جنوب» شامل بخش هایی از جمله ادبیات داستانی، داستان کوتاه (موضوع آزاد)، بخش ویژه (داستان کوتاه با محتوای داستان جنوب، جنوب در داستان، فضاهای شهری و بومی جنوب، تاریخ و فرهنگ استان های جنوبی، باورها و خرده فرهنگ های جنوب، دفاع مقدس، نقش جنوبی ها در مدرنیسم و...) است.
در این جایزه هر نویسنده می تواند حداکثر پنج داستان کوتاه در هر بخش ارسال کند.
این جایزه شامل بخش نقد و پژوهش های ادبی نیز هست. در این بخش نقدها و مقالاتی که به نقش و جایگاه داستان نویسان جنوب در پیدایش این مکتب پرداخته باشد در اولویت خواهند بود.
سازمان جایزه ادبی هر سال از یک چهره داستان نویسی مکتب جنوب تجلیل می کند.
به برگزیدگان جایزه ادبی مکتب جنوب در بخش داستان کوتاه (موضوع آزاد) دیپلم افتخار، تندیس جایزه ادبی، 30میلیون ریال جایزه نقدی تعلق می گیرد و جایزه سه نفر شایسته تقدیر لوح تقدیر، 10 میلیون ریال جایزه نقدی خواهد بود.
همچنین در بخش داستان کوتاه (بخش ویژه) جایزه یک نفر برگزیده دیپلم افتخار، تندیس جایزه ادبی، 30میلیون ریال جایزه نقدی و جایزه سه نفر شایسته تقدیر در این بخش لوح تقدیر، 10میلیون ریال جایزه نقدی است.
در بخش نقد ادبی و مقاله نیز جایزه یک نفر برگزیده دیپلم افتخار، تندیس جایزه ادبی، 50 میلیون ریال جایزه نقدی و جایزه سه نفر شایسته تقدیر لوح تقدیر، 10 میلیون ریال جایزه نقدی است.
دبیرخانه این جایزه از تمامی نویسندگان، ادیبان، منتقدان و پژوهشگران کشور برای شرکت در این جایزه ی ادبی و ارایه آثار پژوهشی خود، دعوت می کند. همچنین آثار داستانی چاپ شده یا برگزیده در دیگر جوایز ادبی را نمی پذیرد.
در سال نخست برگزاری، تنها آثار پژوهشی منتشرشده در سال های 1393، 1394 و 1395 (تا زمان دریافت آثار) مورد ارزیابی و داوری قرار خواهند گرفت و دبیرخانه جایزه ادبی در استفاده از تمام یا قسمتی از آثار رسیده، مختار است.
آثار باید در محیط Word و با قلم نازنین 14 تایپ شده و در قالب لوح فشرده به نشانی maktab.khz@gmail.com دبیرخانه جایزه ادبی ارسال شوند و آثار ارسال شده بازگردانده نمی شوند.
داستان های کوتاه برگزیده در مجموعه ای با عنوان «داستان های برگزیده ی جایزه ادبی مکتب جنوب» به چاپ می رسند، و مقالات و پژوهش های برگزیده در مجموعه ای با عنوان «مقالات و پژوهش های برگزیده ی جایزه ادبی مکتب جنوب» منتشر می شوند.
ارسال مشخصات کامل فردی به همراه تلفن ثابت، تلفن همراه، نشانی پستی و نشانی اینترنتی به همراه متن ارسالی، الزامی است.
مهلت ارسال آثار تا 10 آبان 1395 است و برگزاری پایانی جایزه ادبی در 24 آذر 1395 خواهد بود.
دبیرخانه جایزه ی ادبی «مکتب جنوب» در خوزستان، اهواز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان. واحد امور ادبی واقع شده و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 95- 33333094 (061) تماس بگیرند.
 

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.