عنوان :فراخوان طراحی یادمان های شهدای گمنام غواص اهواز
تاریخ : 95/06/24
توضیحات :
فرزین حاتمی کاکش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این شهرداری در نظر دارد با همکاری مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان خوزستان طراحی المان ها و یادمان های شهدای گمنام غواص مناطق سه گانه اهواز (محل خاکسپاری این عزیزان) را در قالب مسابقه برگزار کند.
وی افزود: این کار با هدف ایجاد زمینه برای بروز خلاقیت های هنری و ارج نهادن به مقام شامخ شهدای غواص و ایجاد المانهائی در خور این شهدای مظلوم انجام می شود.
مدیر روابط عمومی شهرداری اهواز اضافه کرد:لذا تمامی علاقمندان، مهندسان، معماران، طراحان، معماران داخلی و هنرمندان را به شرکت در این جشنواره فرا خوانده ایم تا کارهای خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
حاتمی کاکش افزود: درطراحی یادمان شهدای گمنام، موضوع جهت دهی ذهنیت طراحان به سمت یادمان های ماندگار، ایجاد فضاها، منظر، شاخصه های کالبدی بهینه و مناسب مد نظر قرار می گیرد و طرحها می بایستی دارای مفاهیم و نمادهای هنری ازقبیل شهادت، خلوص، صداقت، پاکی و گمنامی، عزت، مقاومت، شجاعت و جوانمردی و ...( به تشخیص طراحان) بوده و بازتولید خلاقی از مفاهیم ذکر شده باشد.
وی در خصوص شرایط و نحوه ی شرکت در مسابقه هم گفت: علاقمندان می توانند ازطریق مراجعه به سایت شهرداری اهواز به نشانی WWW.AHVAZ.IR و مطالعه شرایط شرکت در فراخوان، فرم شرکت در مسابقه را دریافت و پس از تکمیل آن به دبیرخانه مسابقه ارسال نمایند
وی عنوان کرد: شرکت کنندگان پس از ثبت نام اطلاعات تکمیلی می توانند مشخصات محل تدفین شهدا را دریافت نمایند.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اهواز ادامه داد: شرکت کنندگان می بایست مدارک و اسناد مسابقه را حداکثر تا تاریخ 30 مهر به دبیرخانه جشنواره واقع در اهواز امانیه تحویل دهند.
وی تاریخ داوری واعلام نتایج را آخرین هفته ی آبان ماه سال جاری اعلام کرد.
حاتمی کاکش در پایان افزود: به طرح های برگزیده باتشخیص هیات داوران جوایزی نفیس (نقدی و غیر نقدی) اهدا خواهد شد و به منظور تشویق بیشتر، نام طراح نیز در محل احداث بنا درج خواهد شد.
سال گذشته پیکر مطهر 175 شهید گمنام غواص در کشور تشییع و پیکر مطهر دو نفر از آنان در اهواز به خاک سپرده شد.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.