صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/02/20
 
   
نام و شهرت : مرحوم حاج سیدحبیب ا... طاهری
تحصيلات :  
کتب :
تحقيقات :
زمينه فعاليت : مذهبی
سوابق کاري : مرحوم سید حبیب ا... طاهری، پدرش سیدكاظم طاهری و مادرش سكینه بیگم افضلی كه در سال 1309 در گرگان تولد یافت. سمتهایی كه ایشان برعهده دارند به عنوان نماینده مردم گرگان در مجلس خبرگان (سه دوره پیاپی) و همچنین مسئولیت حوزه امام جعفر صادق (ع) و مسئولیت مدرسه خواهران می‌باشد.
اقدامات یا كارهایی كه ایشان روزانه انجام می‌دهند شامل: رسیدگی به شكایت مردم و همچنین رسیدگی به مراجعات مردم و تدریس در حوزه (درس اصول اخلاق) می‌باشد.
ایشان در خانواده‌ای كم درآمد اما نسبتا مشهوری متولد شده و فرزند دوم خانواده بودند، البته درآمد كم آنها ناشی از مصادره اموال و املاك توسط عمال دولتی از جمله زمینهای كشاورزی بود كه پدر ایشان در كنار درآمد كم كارمندی از آنها بهره می‌برد لازم به ذكر است كه پدر بزرگوار ایشان كارمند راه و ترابری بودند.
ایشان بعد از گرفتن گواهینامه كلاس ششم كه در آن زمان 13سال سن داشتند با علاقه و همچنین ارشاد و هدایت مادر پا به عرصه طلبگی گذاشتند و دو سال در گرگان دروس ابتدایی طلبگی را خواندند و بعد از آن به قم رفتند و به دروس ریاضی، فقه و اصول كه علاقه بسیار زیادی داشتند، پرداختند، و 16سال از عمر خود را در نجف سپری كردند و سه بار تبعید شدند كه یكبار به یاسوج، یك بار به سقز و یكبار هم به انارك نائین اصفهان.
ایشان حافظ كل قرآن هستند، و هرساله با پای پیاده به مشهد مقدس سفر می‌كنند. و در سه رشته مختلف به مقام اجتهاد رسیده‌اند، فقه عبادی نزد (آیت ا... شاهرودی) فقه معاملات نزد (آیت ا... میرزا هاشم آملی) فقه اسلامی نزد (میرزا باقر زنجانی).
و سرانجام در سن 77 سالگی به دلیل کهولت سن در 18 ذی الحجه سال 1428 هـ .ق ( عید غدیر)به دیار باقی شتافت.
    
   
       
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.