جستجو :     حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۱، سال جدید را سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری کردند
 
(آیت‌الله) خامنه‌ای راهکارهایش برای ایران را در سال نو اعلام کرد

Khamenei Declares His New Year's Resolutions for Iran

این خبر تقریبا تمام سخنرانی مقام معظم رهبری را با آوردن نقل‌قول‌‌هایی از ایشان، پوشش داده است. لابلای اصطلاحات و نقل‌قول‌های گزینش شده، توضیحات و تحلیل‌هایی ارائه شده است. به زغم نگارندگان این خبر، دولت رئیسی با دولت روحانی در این سخنرانی مقایسه شده‌اند. این خبر با این نتیجه‌گیری به پایان می‌رسد که منظور از این سخنرانی، بازگشت به مذاکرات وین به قصد بهره‌برداری حداکثری و رفع موانع اقتصادی ایران است.

مضامین اصلی خبر

• تأثیر‌گذاری تحریم‌های غربی بر اقتصاد ایران
• تلاش برای کنار زدن تحریم‌ها
• لزوم بازگشت به مذاکرات هسته‌ای

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
متون اسلامی  
 ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
نشستها  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
امام صادق علیه السلام:
• اخلاق اقتصادی (سخاوت) • اَلسَّخاءُ مِن أخلاقِ الأنبیاءِ ، وهُوَ عِمادُ الإیمانِ ، ولا یَكونُ مُؤمِنٌ إلاّ سَخیّا ، ولا یَكونُ سَخیّا إلاّ ذو یَقینٍ وهِمَّةٍ عالیَةٍ ؛ لأِنَّ السَّخاءَ شُعاعُ نورِ الیَقینِ ، ومَن عَرَفَ ما قَصَدَ هانَ عَلَیهِ ما بَذَلَ؛ سخاوت از اخلاق پیامبران و ستون ایمان است . هیچ مؤمنى نیست مگر آن كه بخشنده است و تنها آن كس بخشنده است كه از یقین و همّت والا برخوردار باشد ؛ زیرا كه بخشندگى پرتو نور یقین است . هر كس هدف را بشناسد بخشش بر او آسان شود . بحارالأنوار، ج71، ص355، ح و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.