جستجو :     حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۱، سال جدید را سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری کردند
 
مقام معظم رهبری با پیامی مبنی بر امیدواری سال نو را آغاز کردند

Supreme Leader Ushers in Iranian New Year With Message of Hope

این خبر از کل متن سخنرانی مقام معظم رهبری تنها به آوردن یک نقل قول در مورد لزوم رفع موانع اقتصادی اکتفا کرده است. سپس به موضع بایدن در مورد مذاکرات هسته‌ای پرداخته و با مرور روندی که در دولت روحانی طی کرده است و تأثیر تصمیم ترامپ در مورد آن خبر را ادامه می‌دهد و چنین نتیجه می‌گیرد که تصمیم نهایی در مورد این موضوع تنها به نظر آیت‌الله خامنه‌ای بستگی دارد.

مضامین اصلی خبر:

• وجود موانعی چند بر سر اقتصاد ایران
• تأثیر تصمیم‌های سران آمریکا بر رفع موانع اقتصادی ایران
• نرمش حاکمیت ایران در موضوع هسته‌ای

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
متون اسلامی  
 ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
نشستها  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
امام صادق علیه السلام:
• اخلاق اقتصادی (سخاوت) • اَلسَّخاءُ مِن أخلاقِ الأنبیاءِ ، وهُوَ عِمادُ الإیمانِ ، ولا یَكونُ مُؤمِنٌ إلاّ سَخیّا ، ولا یَكونُ سَخیّا إلاّ ذو یَقینٍ وهِمَّةٍ عالیَةٍ ؛ لأِنَّ السَّخاءَ شُعاعُ نورِ الیَقینِ ، ومَن عَرَفَ ما قَصَدَ هانَ عَلَیهِ ما بَذَلَ؛ سخاوت از اخلاق پیامبران و ستون ایمان است . هیچ مؤمنى نیست مگر آن كه بخشنده است و تنها آن كس بخشنده است كه از یقین و همّت والا برخوردار باشد ؛ زیرا كه بخشندگى پرتو نور یقین است . هر كس هدف را بشناسد بخشش بر او آسان شود . بحارالأنوار، ج71، ص355، ح و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.