بیست‌و‌چهارمین همایش «سیاست‌های پولی و ارزی» برگزار می‌شود

بیست و چهارمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی با محوریت «‌چارچوب سیاست پولی و الزامات خروج از رکود تورمی» به مدت دو روز در تهران برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ محورهای اصلی این همایش «الگوی مناسب سیاستگذاری پولی»، «اصلاح نظام بانکی»، «استراتژی مناسب خروج از رکود» و «تامین مالی تولید» است و سخنرانان اصلی این همایش، ولی‌الله سیف، علی طیب‌نیا و اکبر کمیجانی هستند و به ترتیب در زمینه «چارچوب نوین سیاست پولی و اصلاح نظام بانکی» ، «راهبرد دولت برای خروج از رکود» و «تحلیلی بر تحولات اقتصاد کلان و سیاست‌های پولی کشور» به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
براساس این گزارش، سخنرانان اصلی روز دوم نیز عباس آخوندی، محمد‌رضا نعمت‌زاده و محمد‌باقر نوبخت خواهند بود.
گفتنی است به منظور نقد و بررسی محورهای اصلی همایش، چهار نشست سیاستی برگزار خواهد شد. همچنین در پایان هر روز، میزگردی تحت عناوین «عملکرد سیاست پولی در سال 92 و اصلاحات پیشنهادی» و «بازخوانی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در نظام بانکی کشور» برگزار خواهد شد.
همچنین روز اول هفت کارگاه آموزشی با عناوین «سیاست‌های اعتباری و خروج از رکود تورمی»، «بازسازی بازار بین بانکی ریالی و ارزی»، «تامین مالی بنگاه‌ها و راهکارهای برون رفت از رکود تورمی»، «تامین مالی مسکن؛ چالش ها و راهکارها»، «مطالبات معوق و بحران‌های اعتباری»، «قاعده‌مندی سیاست مالی و مدیریت نوسانات ارزی» و «تقویت ابزارهای سیاست پولی و لزوم بازسازی سیاست ارتباطی بانک مرکزی» و روز دوم ده کارگاه آموزشی تحت عناوین «شناسایی چالش‌های تامین مالی بنگاه های اقتصادی و راهکارهای پیش رو، «نقش و جایگاه صندوق توسعه ملی در اقتصاد ایران»، «سلامت بانکی»، «بانکداری مرکزی و نظام ارزی کارآمد»، «نوآوری مالی و آزادسازی در نظام بانکی»، «استقلال بانک مرکزی و سیاست پولی بهینه»، «حاکمیت شرکتی»، «تعامل سیاست مالی و پولی»، «نقش بانک‌ها در کارآمدی سیاست پولی» و «تحلیل رکود و راهکارهای تامین مالی سرمایه در گردش بنگاه‌ها» برگزار می‌شود.

گفتنی است بیست و چهارمین همایش سالانه «سیاست‌های پولی و ارزی، روزهای 25 و 26 خردادماه 93 در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی http://conf.mbri.ac.ir/conf24/?LangID=1 مراجعه کنند.


http://iqna.ir/fa/News/1417250

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.