تعاون می‌تواند اقتصاد کشور را پویا کند

به نقل از اتاق تعاون مرکزی ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر موسوی‌لارگانی، نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، درباره نقش تعاون در توسعه و پویایی کشور اظهار کرد: به نظر من آموزش در بخش‌های اقتصادی کشور بسیار مفید می‌تواند باشد و تعاونی‌ها نیز از این نظر متثنی نیستند.

وی درباره حذف بودجه 4 درصدی از بخش آموزش اظهار داشت: اگر این بودجه در راه آموزش در تعاونی‌ها صرف می‌شد بسیار مفید و مؤثر بود، اما دیده شده که این بودجه در مصارف دیگری به غیر از آموزش صرف شده که این به ضرر تعاونی‌ها است.

موسوی‌لارگانی در مورد نقش تعاونی‌ها در اقتصاد مقاومتی و برآوردن منویات مقام معظم رهبری در این زمینه افزود: به نظر من یکی از راهکارهایی که می‌تواند اقتصاد کشور را پویا کند، به کارگیری بیشتر بخش تعاون در آن است.

وی گفت: ما طبق قانون اساسی باید 25 درصد اقتصاد کشور را به تعاونی‌ها واگذار کنیم و این امر باید درجهت برآورده ساختن اهداف اقتصاد مقاومتی، هرچه سریع‌تر انجام گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اظهار تأسف از وجود برخی از تعاونی‌های ناموفق در بخش تعاون خاطر نشان کرد: متاسفانه وقتی قرار به توجیه درباره این بخش باشد تعاونی‌های ناموفق مثال زده می‌شود و ارزش تعاونی‌های موفق را زیر سؤال می‌برند.

نماینده مردم فلاورجان خاطر نشان ساخت: دلیل آنکه تعاونی‌ها را در پویا اقتصاد مؤثر می‌دانیم، آن است که در تعاونی‌ها، افراد برای خود کار می‌کنند و سود و زیان آن به خودشان می رسد و به همین دلیل تلاش می‌کنند که تعاونی‌ها همواره سوددهی داشته باشند.


http://www.iqna.ir/fa/News/1430730

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.