اصلاح نظام مالیاتی از ضرورت‌های خروج از رکود است

علی طیب‌نیا، درباره ویژگی بسته پیشنهادی دولت برای خروج از رکود، گفت: بسته ای که دولت تهیه کرده بسته جامع و کاملی است که درآن مجموعه سیاست پولی، مالی ، تجاری، ارزی و بودجه ای برای خروج از شرایط رکود پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای تنظیم این بسته مطالعه و بحث های نسبتا طولانی شده است، افزود: در تنظیم این بسته سعی شد، از مجموع توان کارشناسی کشور و فعالان بخش خصوصی استفاده شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: این بسته هم شامل سیاست‌های در اختیار دولت و شوراهای زیر مجموعه آن است که نیاز به اخذ مجوز مجلس ندارد و هم شامل مواردی است که نیازمند اخذ مجوز از مجلس است.

طیب‌نیا با بیان اینکه امیدواریم با این بسته زمینه‌های خروج غیر تورمی از رکود فراهم شود، گفت: دولت مقابله با تورم را تاجایی ادامه می دهد که شاهد تورم تک رقمی باشیم.

وی دراین باره که آیا مالیات حذف و یا معافیت‌های مالیاتی در این بسته افزایش خواهد یافت، گفت: مسلما به دنبال حذف مالیات نیستیم، چرا که از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تامین درآمدها از محل مالیات است، اما باید عادلانه اخذ شود، تا بار سنگینی را بر تولید کشور تحمیل نکند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دنبال اصلاح نظام مالیاتی هستیم، به گونه‌ای که اثرات سوء را بر فعالیتهای اقتصادی به حداقل برساند.‌‌

طیب نیا در ادامه درباره انتقاد تولید کنندگان از سیاست‌های پولی و اعتباری، گفت: مسلما دولت دنبال جلوگیری از رشد پایه پولی است چون استفاده از پول پرقدرت بانک مرکزی به تورم دامن می‌زند.

وی افزود: برای رفع مشکل محدودیت سرمایه در گردش بخش تولید احکام و سیاستهای اعتباری لازم پیش بینی شده است.

وزیر امور اقتصادی دراین باره که نمایندگان نسبت به نحوه اجرای طرح هدفمندی انتقاد دارند و معتقدند اشتباهات گذشته در حال تکرار است، گفت: دولت کار کارشناسی گسترده می کند، تا اهداف مجلس عملیاتی شود و در حال حاضر نیز برای اجرای این طرح با کسری بودجه مواجه نیست.

http://www.iqna.ir/fa/News/1431315

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.