سومین جشنواره جایزه ملی تعالی مدیریت تعاونی برگزار می‌شود

سومین جشنواره «جایزه ملی تعالی مدیریت تعاونی»، سه‌شنبه هفته جاری با تولیت خانه تعاونگران ایران در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود.

خانه تعاونگران از سال 1391 اقدام به ارزیابی تعاونی‌ها و اعطای جایزه ملی تعالی مدیریت تعاونی کرده است. مدل جایزه تعالی مدیریت تعاونی برای ارزیابی شرکت‌های تعاونی مدل تعالی سازمانی EFQM است.

حضور تعاونی‌ها در فرایند جایزه ملی تعالی مدیریت تعاونی باعث می‌شود تعاونی‌ها گام‌های بلندی را در مسیر تعالی برداشته و ضمن افزایش توان رقابتی، بر پایداری تعاونی خود افزوده و در تحقق اهداف سازمانی به موفقیت‌های بیشتری دست یابند.

انجام خود ارزیابی بر اساس این مدل، به تعاونی‌ها کمک می کند تا وضعیت خود را نسبت به تعاونی های موفق ارزیابی کنند و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند.وجود هدف در فرآیند استقرار، انگیزه لازم جهت اعتلای تعاونی را برای مدیران و کارکنان ایجاد می کند. همچنین فضای رقابتی کسب جوایز، به تسریع در رشد تعاونی‌ها کمک می‌کند که شعار«کیفیت، راه بدون پایان» را جامعه عمل بپوشاند و ارزیابی‌ها و گزارشات آن، فضای مناسبی جهت الگو برداری از بهترین‌ها را فراهم می‌کند.

در این جشنواره با حضور صاحبنظران و فعالان بخش تعاونی ، در 2 پانل راه‌کارهای تعالی و بهبود مدیریت تعاونی ها و همچنین توسعه بخش تعاون و روش های تامین منابع مالی تعاونی‌ها بررسی خواهد شد. در این جشنواره از تعدادی از تعاونی تولیدی، توزیعی و خدماتی و همچنین اتاق های تعاون که در فرآیند دریافت جایزه رقابت کرده‌اند در سه سطح تندیس‌، تقدیر و گواهی تعهد به تعالی تجلیل بعمل خواهد آمد و با اعطای نشان تعاون یار از فعالان و پیشکسوتان تعاونی در بخش‌های مختلف دانشگاه ، رسانه، دولت و تعاون که در توسعه تعاونی ها نقش داشته اند تجلیل می شود.

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.