سیزدهمین دوره اعطای جایزه صد هزار دلاری علوم و تکنولوژی بانک توسعه اسلامی برگزار می‌شود

سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از برگزاری سیزدهمین دوره اعطای جایزه یکصدهزار دلاری علوم و تکنولوژی بانک توسعه اسلامی خبرداد.

به نقل از سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، این سازمان اعلام کرد: سیزدهمین دوره اعطای جایزه یکصد هزار دلاری علوم و تکنولوژی بانک توسعه اسلامی برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، بانک توسعه اسلامی در نظر دارد، به منظور شناسائی و تشویق مؤسسات شایسته علمی و تحقیقاتی و ایجاد فضای رقابتی بین موسسات 56 کشور اسلامی عضو بانک مذکور، حسب روال هر ساله، سه جایزه که هر یک شامل جایزه نقدی به مبلغ یکصد هزار دلار، نشان افتخار و گواهینامه است، را به سازمان‌ها، نهادها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی که دارای تحقیقات و دستاوردهای برجسته در رشته‌‌های علوم و تکنولوژی هستند، اعطا کند.

بر پایه این گزارش، این تحقیقات باید دارای تاثیر شگرف بر توسعه اجتماعی و اقتصادی کشورهای عضو بوده و در یکی از زمینه‌های مهندسی مواد، بیوتکنولوژی،‌ داروسازی و پزشکی،‌ کشاورزی، فناوری اطلاعات، علوم دارویی، میکروالکترونیک صنعتی، نانوتکنولوژی و منابع انرژی جایگزین باشند.

این گزارش می‌افزاید: متقاضیان شامل مؤسسه یا واحد پژوهشی و تحقیقاتی از بخش‌های خصوصی، دولتی، منطقه‌ای و بین‌المللی باید به وب‌سایت بانک توسعه اسلامی به نشانی www.isdb.org مراجعه و ضمن مطالعه بروشور و جزئیات رقابت مذکور از بخش جایزه علوم و تکنولوژی (صفحه اول سایت)، نسخه الکترونیکی فرم‌های مرتبط را حداکثر تا تاریخ 8 آبان ماه 1393 تکمیل و از طریق نشانی الکترونیکی STPrize1436@isdb.org به بخش مربوطه در بانک توسعه اسلامی ارسال کنند (در صورت تمایل، ضمائم و مقالات نیز قابل ارسال هستند).

براساس این گزارش، متقاضیان همچنین باید به منظور انجام پیگیری، ضمن ارسال رونوشت نامه الکترونیکی فوق‌الذکر به دفتر این سازمان به نشانی الکترونیکی loans@investiniran.ir مراتب را طی نامه‌ای رسمی با عنوان مدیرکل دفتر وام‌ها، مجامع و مؤسسات بین‌المللی این سازمان اعلام کنند، تا متعاقباً موضوع به صورت رسمی به ریاست بانک توسعه اسلامی منعکس و مورد پیگیری قرار گیرد.

این گزارش می افزاید: در سال‌های گذشته، شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری موفق شد به ترتیب طی سالهای 2010 و 2011 میلادی گواهینامه موفقیت و جایزه یکصد هزار دلاری آن را به پاس دستاوردهای قابل تقدیر و فناوری‌های برجسته در زمینه علوم و تکنولوژی دریافت کنند.


http://iqna.ir/fa/News/1441259

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.