آخرین جزئیات اصلاح قانون بانکداری بدون ربا

حجت‌الاسلام رجایی‌باغسیایی، به تشریح آخرین جزئیات اصلاح قانون بانکداری بدون ربا پرداخت و اظهار کرد: در قانون جدید سعی شده مسائلی عنوان شود که در زمینه بانکداری، همانند سال ۶۳ به بیراهه نرویم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد رجایی‌‌باغسایی، عضو کمیسیون اقتصادی و عضو کارگروه اصلاح قانون بانکداری بدون ربای مجلس، به تشریح آخرین جزئیات اصلاح این قانون پرداخت و اظهار کرد: هفته گذشته، همانند هفته‌های قبل جلسه کارگروه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا برگزار شده و مباحثی پیرامون تفاوت‌های ماهوی بانکداری اسلامی و بانکداری متعارف مطرح شد و اینکه این بانکداری نیازمند یک ساختار دیگری است که باید شکل بگیرد و در واقع بیشتر بر روی ساختار و سازماندهی مجدد سیستم بانکی برای اجرایی شدن قانون بانکداری بدون ربا مباحثی مطرح شد.

وی افزود: کارگروه فقهی و حقوقی تقریبا کارش را تمام کرده است و پیش‌نویس قانون جدید را تهیه کرده است و کارگروه دیگری وجود دارد که بر روی ساختار کار می‌کند که هنوز کارش به اتمام نرسیده است و در واقع جلسه هفته گذشته، جلسه‌ای بود که اصولی که باید در سازماندهی و ساختار سیستم بانکی مورد توجه قرار بگیرد و مورد قبول افراد هردو کارگروه باشد مورد بحث قرار گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: البته بنا شد جلسه دیگری در همین رابطه تشکیل شود تا به یک جمع‌بندی در این رابطه برسیم و اصول کلی‌ای که در ساختار بانکی باید مورد توجه قرار بگیرد، تصویب شود. همچنین کار کارگروه ساختار که به اتمام رسید، جلسات مشترکی برگزار شود که انشاء‌الله قانون جدید بانکداری بدون ربا، نهایی شده و هم قانون بانکداری و هم مسائلی که درباره ساختار بانک لازم است در قانون بیاید که دوباره همانند سال 63 به بیراهه نرویم نهایی شده وبعد از همه این مراحل برای تصویب به مجلس ارائه شود.


http://iqna.ir/fa/News/1442079

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.