اقتصاد دانش‌بنیان تنها جایگزین اقتصاد نفتی است

به نقل از پایگاه اطلا‌ع‌رسانی دولت ، وی اظهار کرد: نیروی انسانی تحصیلکرده و دانشمندان خوبی در ایران داریم که لازم است به صورت جدی به سمت اقتصاد دانش بنیان با تکیه بر این نیروی انسانی حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه تبدیل علم به فناوری، ثروت و تجاری سازی آن باید اولویت ما در اقتصاد دانش بنیان باشد، تاکید کرد: این موضوع باید در حوزه معاونت علمی ریاست جمهوری و شهرک علمی و تحقیقاتی تعریف شود و دستگاه های اجرایی در این سمت حرکت کنند.

معاون اول رییس جمهوری، اصفهان را یکی از مراکز در زمینه اقتصاد دانش بنیان خواند و افزود: این استان با رتبه های برتر علمی و صنعتی می تواند در زمینه تولید فناوری و تجاری سازی حرکت و در ایجاد کریدور علم و فناوری نقش آفرینی کند.

وی با بیان اینکه ما از این قبیل سیاست ها به صورت زیربنایی و بودجه ای حمایت می کنیم، اظهار کرد: مسوولان و مدیران فعال در این حوزه از موضوع هدر رفتن مقداری از بودجه ها در انجام برخی پژوهش ها ناراحت نباشند زیرا پژوهش لازمه توسعه کشور است.

جهانگیری، بودجه امسال کشور را 800 هزار میلیارد تومان عنوان کرد که یک درصد از آن برای پژوهش است.

وی اظهار کرد: کشور ما دارای ثبات و امنیت بالایی در مقایسه با کشورهای شرق و غرب خاورمیانه است که به توسعه تاریخ ایران کمک بسیاری می کند.

معاون اول ریس جمهوری گفت: در سند چشم انداز باید توسعه هشت درصدی در زمینه شرکت های دانش بنیان داشته باشیم و تلاش می کنیم این رشد به 12 درصد برسد.

در این نشست از اسحاق جهانگیری به دلیل حمایت از شکل گیری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و فعالیت آن قدردانی شد.

بیش از 350 شرکت دانش بنیان در زمینه های مختلف از جمله نانوفناوری، مهندسی پزشکی، فناوری اطلاعات، کشاورزی و مواد در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعال است.

معاون اول رییس جمهوری و هیات همراه، صبح دوشنبه برای سفری یک روزه وارد اصفهان شدند.

جهانگیری قرار است در جریان این سفر ضمن بهره برداری و بازدید از چند طرح عمرانی - رفاهی و علمی در نشست شورای اداری استان شرکت کند.

http://iqna.ir/fa/News/1442966

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.