طرح تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور کلید خورد

حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله بیگی‌، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،درباره آخرین وضعیت طرح تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور، اظهار کرد: مدتی طولانی است که نمایندگان محترم در مجلس بحث تحقیق و تفحص از صنعت بیمه را مطرح کرده و در کمیسیون اقتصادی هم این موضوع بررسی شد و رای مثبت را آورد که تحقیقات لازم در این زمینه انجام شود. بنابراین برای شفاف شدن عملکرد صنعت بیمه کشور و همچنین رسیدگی به مشکلات این بخش، موضوع تحقیق و تفحص از این صنعت در مجلس کلید خورده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: این موضوع علاوه بر کمیسیون اقتصادی در صحن علنی مجلس هم رأی کافی را آورد و نظر نمایندگان هم بر همین بود و روز یکشنبه هفته جاری در کمیسیون اقتصادی، اعضای تحقیق و تفحص از صنعت بیمه نیز مشخص شدند و امروز قرار است جلسه‌ای درباره تقسیم مسئولیت‌ها داشته باشیم تا بدون جفایی در حق دیگری و با صداقت، عدالت و بصیرت تمام‌عیار موضوع را بررسی کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره مهم‌ترین محورهای تحقیق و تفحص از صنعت بیمه اظهار کرد: بررسی عملکرد سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های بیمه خصوصی و دولتی، بررسی انتصابات و بکارگیری اشخاص غیرمتخصص در حوزه‌های تخصصی صنعت بیمه کشور و بررسی تخلفات مختلف در بخش‌های شرکت‌های بیمه خصوصی و دولتی از مهم‌ترین مواردی است که مورد بررسی قرار می‌گیرد.
حجت‌الاسلام بیگی در پایان اظهار کرد: در هر عرصه‌ای که هر نهادی تخلفاتی داشته باشد، برخورد با آن نهاد راهکارهای خاص خود را دارد و طبیعتا صنعت بیمه هم از چنین تخلفاتی بی‌بهره نبوده است اما ما به دنبال این هستیم که در این زمینه، عدالت به خوبی رعایت شود و یقینا این موضوع کمک شایان توجهی به شفافیت در صنعت بیمه کشور خواهد کرد.


http://iqna.ir/fa/News/1443317

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.