اعطای جایزه سی‌هزار دلاری برای محققین اقتصاد اسلامی

سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی وفنی ایران از اعطای جایزه ۳۰ هزار دلاری بانک توسعه‌اسلامی به محققین اقتصاد اسلامی خبر داد.

بانک توسعه اسلامی در نظر دارد به منظور شناسایی و تشویق موسسات شایسته و ایجاد فضای رقابتی فیمابین 56 کشور عضو بانک مذکور در زمینه اقتصاد اسلامی، جایزه نقدی به مبلغ 30 هزار دلار به همراه نشان افتخار و گواهینامه را به سازمان‌ها، نهادها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی که دارای تحقیقات و دستاوردهای برجسته در زمینه اقتصاد اسلامی باشند، اعطا کند.
محققین و داوطلبین باید تحقیقات عملیاتی یا دانشگاهی با مشارکت در زمینه اقتصاد اسلامی کشور خود و گسترش آن در سطح بین‌المللی انجام داده باشند.

این مقالات و تحقیقات نباید قبلاً از موسسات بین‌المللی برنده جایزه‌ای شده باشد و همچنین باید در یکی از نشریات دانشگاهی معتبر منتشر شده باشند.

رقابت داوطبین در دو بخش شامل رقابت‌های انفرادی بین محققین و دانشمندان اقتصاد اسلامی و همچنین بین موسسات معتبر و تخصصی بخش‌های خصوصی، دولتی و بین‌المللی صورت میپذیرد و مقالات مذکور باید توسط یک یا دو استاد و پژوهشگر مرتبط در این حوزه مورد تایید کتبی قرار گرفته باشند.


http://iqna.ir/fa/News/1448358

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.