فراخوان مؤسسه پژوهش و آموزش اسلامی برای مشارکت در تدوین کتاب «نکول در صکوک»

مؤسسه پژوهش و آموزش اسلامی، وابسته به بانک توسعه اسلامی، از پژوهشگران و نویسندگان حوزه مالی اسلامی برای همکاری در تدوین کتاب «نکول در صکوک» درخواست همکاری کرده است.

هدف اصلی کتاب، ارائه مباحثی پیرامون ساختارهای صکوک، شواهد تجربی از وقوع نکول در صکوک و بیان درس‌آموخته‌هایی از آن به منظور طراحی استانداردهای شفاف‌تر و قوی‌تر برای ساختارهای صکوک در آینده و پیشگیری از بروز بحران و پیامدهای ناشی از نکول می‌باشد.

براساس این گزارش، برخی از موضوعاتی که توسط موسسه پژوهش و آموزش اسلامی پیشنهاد شده است شامل «نمونه‌هایی از نکول در صکوک»، «تجدید ساختار صکوک (نقش طرف‌های قرارداد، انحلال امین، انتشار صکوک جدید، معاملات بازار ثانویه و...)» و «درس‌آموخته‌ها (تعهد خرید، بازگشت دارایی‌های فیزیکی، واسط، استانداردسازی صکوک و ...)» است.

افرادی که تمایل به همکاری در تالیف کتاب دارند، می‌توانند طرح اولیه خود را در قالب دو تا سه صفحه تا8 مهر 1393 به این مؤسسه ارسال نمایند. پس از اعلام نتایج پذیرش طرح‌های پیشنهادی در13 مهر 1393، متن نهایی تهیه شده باید تا 9 آذر ارسال شود. قرار است این کتاب در ماه ژوئن سال 2015 منتشر شود.

http://iqna.ir/fa/News/1449076

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.