خلاصه مقالات هشتمین همایش دوسالانه «اقتصاد اسلامی» منتشر شد

خلاصه مقالات هشتمین همایش دوسالانه «اقتصاد اسلامی» توسط پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس منتشر شد.

به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، این همایش با عنوان «اخلاق در اقتصاد اسلامی و اقتصاد ایران» در بهار 93 توسط پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس برگزار شده بود.

براساس این گزارش، این همایش در محورهایی چون پایه‌های اخلاق در اقتصاد اسلامی، پیشینه اخلاق در اقتصاد ایران، اخلاق در اقتصاد اسلامی و عملکرد دولت‌های جمهوری اسلامی ایران، اخلاق در بازار اسلامی و بازارهای جمهوری اسلامی ایران، اخلاق و توسعه از دیدگاه اسلامی و عملکرد اقتصاد ایران، اخلاق تولید و مصرف در اقتصاد اسلامی و اقتصاد ایران، اخلاق اقتصادی اسلامی و نظام‌های ارزشی دیگر در جمهوری اسلامی ایران، اخلاق در اقتصاد اسلامی و اقتصاد غیررسمی در جمهوری اسلامی ایران، اخلاق در اقتصاد اسلامی و موضوع‌های دیگر درجمهوری اسلامی ایران و دیگر موضوعات برگزار شده بود.


http://iqna.ir/fa/News/1451326

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.