زارش عملکرد گمرک در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

رئیس‌کل گمرک در نخستین روز از هفته دفاع مقدس با حضور در جلسه شورای فرماندهی حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی، عملکرد گمرک را در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تشریح کرد.

به نقل از روابط‌عمومی وزارت اقتصاد، کرباسیان ضمن گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد هفته دفاع مقدس با اشاره به افتخار آفرینی آن دوران خاطره‌ای نقل کرد و گفت: زمان جنگ، یکی از دوستان ما که فارغ التحصیل درخارج بود همراه دکتر چمران به ایران آمد و د رجنگ های چریکی دفاع نامنظم در عملیات جنوب شرکت کرد ، سردار چمران که شهید شد ایشان هم همراه با جنازه به تهران آمد و یکماه بعد از آن گفت: من خیلی فکر کردم که چرا چمران شهید شد و به این نتیجه رسیدم که چمران برای دفاع از دین و مملکتش شهید شد و به خاطر همین من دوباره برمی گردم ، دوباره رفت تا جنازه اش برگشت .
کرباسیان در ادامه گفت: امروز ما در گمرک بنا را بر ارائه تسهیلات به مردم گذاشتیم و فرمایشات مقام معظم رهبری هم در مورد اقتصاد مقاومتی به همین موضوع و مسائل مرتبط با توسعه اقتصادی اشاره دارد.
رئیس کل گمرک ایران در ادامه با اشاره به اینکه امروز رقیب ما در گمرک قاچاقچی هست ،برای چندمین بار به حضور 24 سازمان در مرز و اخذ 17 نوع عوارض از فعالان اقتصادی انتقاد کرد و اینگونه سیاستها را مانع اصلی تحقق سیاستها ی تسهیل تجارت و بهبود فضای کسب و کار در کشور دانست .
کرباسیان سپس به تشریح عملکرد گمرک در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی پرداخت و با اشاره به اینکه گمرک در این مدت در دو بخش روان سازی تشریفات گمرکی و پرداخت حقوق ورودی تسهیلاتی را برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی فراهم آورده است ، گفت: راه اندازی سیستم اظهار از راه دور ، ایجاد سرویس ارزیابی تک پنجره ای ، انتشار ارزش های پایه کالاهای وارداتی و صادراتی و ایجاد سرویس ارزیابی ویژه برای واحد های تولیدی را از جمله تسهیلات گمرک در انجام تشریفات گمرکی بوده است .
کرباسیان به ایجاد تسهیلات در پرداخت حقوق ورودی هم اشاره کرد و اظهار داشت: ترخیص کالا با اخذ ضمانت نامه بانکی و ترخیص نسیه قطعات و مواد اولیه از مهمترین برنامه های گمرک ایران جهت تسهیل در پرداخت حقوق ورودی تولید کنندگان بوده است .


http://iqna.ir/fa/News/1453669

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.