وزرا شخصا اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را پیگیری کنند

معاون اول رئیس‌ جمهور با تأکید بر ضرورت پیگیری جدی و مستمر برای اجرای دقیق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، از وزرا و رؤسای دستگاه‌های اجرایی خواست شخصاً نسبت به این موضوع نظارت داشته باشند.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری در جلسه شورای اقتصاد با اشاره به طراحی سامانه برنامه عملیاتی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، بر لزوم همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی برای تکمیل برنامه ها و پیشبرد اهداف و طرح های عملیاتی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین با تاکید بر ضرورت پیگیری جدی و مستمر برای اجرای دقیق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، از وزرا و روسای دستگاه های اجرایی خواست شخصاً نسبت به این موضوع نظارت داشته و از زیرمجموعه های خود بخواهند که با حداکثر توان اجرای این سیاست ها را دنبال کنند.

در این جلسه نماینده معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با اشاره به طراحی سامانه برنامه های عملیاتی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، گزارشی از ویژگیها و نحوه کارکرد این سامانه ارایه و در خصوص چگونگی تجمیع اطلاعات و برنامه های کمی دستگاه های اجرایی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی توضیحاتی بیان کرد.

بر اساس این گزارش نظارت موثر بر تحقق اهداف مندرج در مصوبات شورای اقتصاد، تسهیل در بروز رسانی برنامه های عملیاتی اقتصاد مقاومتی، امکان نشر الکترونیکی برنامه ها و تسهیل دسترسی به محتوای « مجموعه اهداف، سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی» از جمله اهداف طراحی این سامانه است.

در این نشست که وزرای نیرو، نفت، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اموراقتصادی و دارایی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، رییس کل بانک مرکزی و معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز حضور داشتند، درخواست برخی دستگاه های اجرایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تعیین عوارض صادراتی مواد خام، تعیین نرخ خدمات انشعاب آب و فاضلاب و استفاده از تسهیلات اوراق مشارکت در برخی طرح های انتفاعی وزارت نیرو ازجمله موضوعاتی بود که در این نشست پس از بحث و بررسی، در خصوص آن تصمیم گیری شد.


http://iqna.ir/fa/News/1455475

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.