مجموعه مقالات سومین کنفرانس الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت منتشر شد

مجموعه مقالات سومین کنفرانس الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت با موضوع «واکاوی مفاهیم و نظریه‌های رایج توسعه و تجارب ایران و جهان؛ به سوی نظریه اسلامی ایرانی پیشرفت» در پنج جلد توسط انتشارات مرکز الگوى اسلامى - ایرانى پیشرفت چاپ شد.

کنفرانس‌های الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به صورت سالانه و با اهداف فرصت‌آفرینی برای ارائه آخرین یافته‌ها و دستاوردهای محققان و دانشمندان کشور در زمینه‌های مرتبط با محورهای کنفرانس‌ها، بهره‌مندی از نظرات و دیدگاه­‌های علمی نخبگان، فرهیختگان و دانشمندان کشور در تدوین الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت و ایجاد محیط تبادل نظر و تضارب آرای تخصصی صاحب‌نظران و تعمیق گفتمان علمی در زمینه‌های مرتبط با محورهای کنفرانس‌ها و با حضور استادان، صاحب‌نظران و پژوهشگران کشور برگزار می‌شود.

بدین منظور، سومین کنفرانس الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت در سی‌ویکم اردیبهشت‌ و اول خرداد‌ماه 1393 در محل کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و با حضور محققان و صاحب‌نظران برجسته کشور برگزار شد که در نتیجه، تعداد قابل توجهی از آثار و مقالات علمی با محوریت این کنفرانس به دبیرخانه کنفرانس ارسال گردید. به منظور مستندسازی آثار و مقالات رسیده به دبیرخانه و همچنین استفاده صاحب‌نظران، استادان و محققان کشور از این مقالات علمی، دبیرخانه کنفرانس اقدام به تهیه و تدوین کتاب مجموعه مقالات سومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نموده است.براساس این گزارش، مجموعه مقالات سومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع «واکاوی مفاهیم و نظریه‌های رایج توسعه و تجارب ایران و جهان؛ به سوی نظریه اسلامی ایرانی پیشرفت» در پنج جلد و در 3500 صفحه توسط انتشارات مرکز الگوى اسلامى ایرانى پیشرفت چاپ شده است.

این مجموعه مقالات بر اساس محورهای سومین کنفرانس الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت تنظیم و تدوین شده است که تعداد مقالات هر بخش به قرار زیر می‌باشد:

الف- محور اول با موضوع «توسعه و پیشرفت اجتماعی» 29 مقاله

ب- محور دوم با موضوع «توسعه و پیشرفت اقتصادی» 24 مقاله

ج- محور سوم با موضوع «توسعه و پیشرفت دینی» 23 مقاله

د- محور چهارم با موضوع «توسعه و پیشرفت سیاسی» 24 مقاله

هـ- محور پنجم با موضوع «توسعه و پیشرفت علمی» 8 مقاله

و- محور ششم با موضوع «توسعه و پیشرفت فرهنگی» 20 مقاله

ز- محور هفتم با موضوع «توسعه و پیشرفت مدیریتی» 8 مقاله

این کتاب مشتمل بر مقدمه رئیس مرکز، متن سخنرانی‌های افتتاحیه و 136 مقاله محققان و پژوهشگران کشور است که همه آنها در نشست‌های کنفرانس ارائه شده‌اند.


http://iqna.ir/fa/News/1461852

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.