دوین هفت برنامه تحول‌آفرین در بخش تعاون سراسر کشور

کلانتری از وجود هفت برنامه برای تحول در بخش تعاون خبر داد و گفت: تمام ظرفیت‌های تعاون را باید کنار هم بگذاریم و هماهنگ حرکت کنیم تا به موفقیت برسیم.

به نقل از روابط عمومی اتاق تعاون، حمید کلانتری، معاون امور تعاون وزارت تعاون اظهار کرد: بخش تعاون، ظرفیت‌های استفاده نشده زیادی دارد و راهکارهای زیادی می‌تواند به پیش‌روی آن قرار گیرد تا بسیاری از سرمایه و درآمد شناسایی نشده دارد که باید شناسایی و بهره برداری شود.

وی با بیان اینکه ما متولیان بخش تعاون در کشور هستیم گفت: حرکت جدی بخش تعاون از هفته تعاون امسال آغاز شده است.

معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هفت "ت" تعاون فرصت خوبی برای معرفی اتاق تعاون و ظرفیت های آن است گفت: اتاق تعاون لازم است حوزه فعالیتی خود را گسترش دهد و در برنامه‌های هفت "ت" تعاون نقش پررنگ‌تری را ایفا کند.

وی در خصوص هفت برنامه‌ تحول بخش تعاون گفت: تعامل و همکاری وجه اشتراک این 7 برنامه است که با تلاش جمعی تعاونگران تحول بزرگی را در این بخش باید ایجاد کرد.

کلانتری گفت: رفع مشکلات "ترویج فرهنگ تعاون"، "توسعه مجموعه مدیریت تعاون" به ویژه در حوزه نظارتی و "توسعه و تحکیم تعاملات شبکه‌ای در تعاون" سه برنامه اول از برنامه تحول بخش تعاون است.

وی "توسعه همکاری بین‌بخشی" ، "تامین منابع مالی مشوق ها" ، " توسعه برند و بازار تعاونی" و "تعمیم نظارت در تعاونی‌ها" را چهار بند دیگر برنامه برشمرد و گفت: نکته مهم در اجرای این برنامه نوع نگاه به نحوه اجرای برنامه‌هاست.

وی افزود: تمام ظرفیت‌های تعاون از جمله نیروهای خوش فکر، بیمه، دانشگاه، صندوق، بانک را باید کنار هم بگذاریم و در راستای یک بردار هماهنگ حرکت کنیم تا به موفقیت برسیم.

کلانتری همچنین گفت: در بخش تعاون موفقیت های قابل توجهی وجود دارد که نشان دهنده حضور مدیران موفق در شرکت‌های تعاونی است.

وی تصریح کرد: تعاونی‌های با مدیران موفق از اشتغال خوبی بهره‌مند هستند و در شرایط تحریم کشور نسبت به واحد‌های خصوصی پایداری بیشتری دارند و اشتغال کمتری را از دست دادند.

وی با اشاره فعالیت‌ها اتاق تعاون گفت: هدف اصلی اتاق تعاون باید رشد بخش تعاون باشد و لازم است در انتخابات اتاق معیار‌های تخصص، تعهد، صداقت و روحیه همکاری را برای افراد کاندید مد نظر قررار دهیم.


http://iqna.ir/fa/News/1462960

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.