فزایش قیمت‌ها در بورس بی‌رویه بود، نه حباب‌گونه

مرکز روابط‌عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی نسبت به نقل‌قول ناقص از وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه «مناظره» جمعه نهم آبان‌ماه جاری با صدور اطلاعیه‌ای واکنش نشان داد.

ب به نقل از روابط‌عمومی وزارت اقتصاد، در این اطلاعیه آمده است: در خلال برنامه روز جمعه «مناظره» که از شبکه یک سیما پخش شد، در بخشی از برنامه به نقل از وزیر امور اقتصادی و دارایی گفته شده است: "افزایش قیمت‌ها در بورس حباب‌گونه بود و به همین دلیل دولت تصمیم گرفت برای جلوگیری از تبعات احتمالی آن ورود پیدا کند" . بیان این نقل قول در حالی است که دکتر طیب‌نیا از نخستین روز وزارت خود تا به امروز از واژه "حباب قیمتی" در موضوع بورس استفاده نکرده است.
در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: متأسفانه نقل‌قول انجام شده به استناد مطالب غیر‌دقیق و ناقص منتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها به نقل از وزیر اقتصاد در تاریخ 26 بهمن ماه 92 در جمع مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری و فعالان بازار سرمایه صورت گرفته است. در واقع دکتر طیب‌نیا در آن نشست اظهار داشتند: " افزایش قیمت‌ها {در بورس} بی‌رویه بود و به همین دلیل دولت تصمیم گرفت در جهت پیشگیری از تبعات احتمالی آن ورود پیدا کند. " همانگونه که مشخص است وزیر امور اقتصادی و دارایی در آن سخنان از افزایش بی‌رویه قیمت برخی سهام سخن گفته بودند و به هیچ وجه از مفهوم یا منطوق کلام ایشان نمی‌توان "حباب" در بازار بورس را استخراج کرد.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: انتظار می‌رود مراجع رسمی و رسانه‌های معتبر برای نقل‌قول از وزیر امور اقتصادی و دارایی و موضوعات مرتبط با این وزارت‌خانه با مراجعه به درگاه رسمی سازمانی این وزارتخانه به آدرس mefa.ir و یا شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران به آدرس shada.ir مراجعه و از درستی مطالب منتشره اطمینان حاصل کنند.
http://iqna.ir/fa/News/1466375

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.