شماره نخست فصلنامه «توسعه بانکداری و مالیه اسلامی» منتشر شد

شماره نخست فصلنامه علمی ـ تخصصی «توسعه بانکداری و مالیه اسلامی» حاوی سه مقاله تخصصی و گفت‌وگویی با سیدعباس موسویان در زمینه خرید دِین منتشر شد.

در این فصلنامه که با هدف ترویج و توسعه بانکداری و مالیه اسلامی فعالیت خود را آغاز کرده است، علاوه بر انتشار سه مقاله تخصصی، گفت‌وگویی با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعباس موسویان درباره خرید دِین انجام شده است.

«نقش سیستم مالی اسلامی در رشد و توسعه اقتصاد» به قلم حسن گلمرادی، «برخی چالش‌های بانکداری و تأمین مالی شریعت در ایران» به قلم یداله دادگر و «نگرشی سیستمی به عملکرد نظام بانکی کشور طی سه دهه اخیر» به قلم محمود روزبهان، عناوین سه مقاله این شماره فصلنامه هستند.

در شماره نخست فصلنامه «توسعه بانکداری و مالیه اسلامی» که با همکاری معاونت طرح و توسعه و اداره کل روابط عمومی بانک دی در 64 صفحه منتشر شده است، مطالب دیگری از جمله معرفی عقد مرابحه، آشنایی با موسسات بیمه اسلامی (تکافل) در مالزی و اخبار مرتبط با بانکداری اسلامی در بانک دی دیده می‌شود.

این نشریه که فعلا به صورت درون سازمانی منتشر می‌شود به صاحب امتیازی بانک دی، مدیرمسئولی دکتر عظیم نویدتهرانی، معاون طرح و توسعه بانک دی، سردبیری حسن گلمرادی، مدرس دانشگاه شهید بهشتی و دبیر اجرایی ابراهیم صفرلکی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.


http://iqna.ir/fa/News/1471132

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.