نشست «آسیب‌شناسی پدیده فاکتور صوری در نظام بانکی ایران» برگزار می‌شود

نشست «آسیب‌شناسی پدیده فاکتور صوری در نظام بانکی ایران» هفته آینده در پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی برگزار می‌شود

یکی از مشکلات کنونی نظام بانکی، پدیده‌ای به نام فاکتور صوری است. وجود برخی ضوابط دست و پاگیر اعطای تسهیلات و ضعف نظارت از یک سو و استفاده ناصحیح برخی مشتریان از سوی دیگر موجب می‌شود که برخی متقاضیان تسهیلات، بنا به هر دلیلی جهت دریافت تسهیلات، فاکتور صوری یا ساختگی به بانک ارائه کنند. از این‌رو ضروری به نظر می‌رسد که علل و ریشه‌های بروز این پدیده، سهم بانک‌ها در گسترش آن و راهکارهای بهبود این عارضه در نظام بانکی در یک نشست تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

در این راستا، پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اقدام به برگزاری نشستی با عنوان «آسیب‌شناسی پدیده فاکتور صوری در نظام بانکی ایران» نموده است.

براساس این گزارش، این نشست در روز دوشنبه 26 آبان ماه 1393 از ساعت 9:30 تا 12 با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین حسین‌زاده بحرینی، نماینده مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کارگروه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا، امیر حسین امین‌آزاد، مدیر کل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بانک مرکزی، کوروش پرویزیان، مدیر عامل بانک سینا و کامران ندری، مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است که در آغاز این نشست، مستند «فاکتور صوری» که به همت مؤسسه سفیر فیلم تهیه و تولید شده است، اکران خواهد شد.
براساس این گزارش، حضور در این جلسه برای کلیه افراد، رایگان و منوط به ثبت نام با شماره تلفن 88657395 می‌باشد و با توجه به محدودیت مکان، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت‌نام نمایند.


http://iqna.ir/fa/News/1472602

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.