تاکید معاون‌اول رئیس‌جمهور بر حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی

اسحاق جهانگیری با تأکید بر لزوم حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی، از بانک مرکزی خواست با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط و دبیرخانه شورای عالی اشتغال، برای تأمین تسهیلات بانکی برای این واحدهای اقتصادی تدابیری بیندیشند.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری، امروز، دوشنبه، 3 آذرماه در جلسه شورای عالی اشتغال با اشاره به لزوم حمایت نظام بانکی از تکمیل ظرفیت بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی و به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: مشکلات بسیاری از این واحدها با اعطای تسهیلات بانکی مناسب برطرف خواهد شد، لذا بانک مرکزی باید سیاست‌های مناسبی در این زمینه تدوین کند.
معاون‌اول رئیس‌جمهور گزارش رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در مورد طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان با رویکرد اشتغال را ایده‌ای مثبت دانست و افزود: اجرای مناسب این طرح می‌تواند تأثیر مطلوبی در جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به بازار کار داشته باشد.
معاون‌اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه آموزش مهارت به دانشجویان در کنار تحصیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، خواستار بررسی این طرح در کمیسیون اجتماعی دولت و دبیرخانه شورای عالی اشتغال شد و گفت: این طرح می‌تواند پس از اظهار نظر دستگاه‌های مرتبط و دریافت نظرات آنها، به یک برنامه اجرایی تبدیل شود.
در این جلسه معاون برنامه‌ریزی و راهبردی رئیس‌جمهور نیز با بیان اینکه لایحه بودجه سال 94 با رویکرد مهار تورم، افزایش رشد اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی تهیه و تنظیم شده است، گفت: این معاونت از طرح‌ها و برنامه‌های اشتغال‌زا که به تأیید شورای عالی اشتغال رسیده باشد، پشتیبانی کافی به‌عمل خواهد آورد.
محمدباقر نوبخت افزود: ظرفیت‌سازی لازم برای حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا در بودجه سال 94 صورت گرفته و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور برای پشتیبانی از طرح‌های اثربخش در زمینه اشتغال‌زایی از آمادگی کافی برخوردار است.
در این نشست که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، رئیس کل بانک مرکزی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره)، مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، گزارشی از بررسی شیوه‌های اثربخش تسهیلات بانکی برای افزایش تولید و اشتغال ارائه شد.
در ادامه این جلسه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه گزارشی در مورد ساماندهی بنگاه‌های پشتیبان کسب و کارهای خانگی، خرد و کوچک و همچنین طرح توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی روستاییان، عشایر و مناطق محروم با رویکرد اشتغال پایدار پرداخت.
دستورالعمل صدور مجوز و ساماندهی مراکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی و همچنین سیاست‌های شورای عالی اشتغال در مورد نحوه استفاده از اعتبارات اشتغال‌زایی در اختیار نهادها و سازمان‌های حمایتی، از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود که پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

http://iqna.ir/fa/News/2611357

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.