گامی عملی برای تحقق اقتصاد اسلامی بر نداشته‌ایم

عطاء‌الله حکیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ظهر روز گذشته، دوشنبه ۱۰ آذر ۹۳ از بخش‌های مختلف خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) بازدید کرد.

عطاء‌الله حکیمی، منتخب مردم رودبار در خانه ملت در بازدید خود از این خبرگزاری در جریان فعالیت سرویس‌های مختلف خبری و بخش پژوهش سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور قرار گرفت.

وی در بازدید از سرویس فعالیت‌های قرآنی این خبرگزاری اظهار کرد: عمل نکردن به دستورات دین مبین اسلام باعث پدید آمدن بسیاری از مشکلات می‌شود و حال سؤالی که پیش می‌آید این است که ما چگونه می‌توانیم کشور را قرآنی کنیم؟ و بنده به شما پیشنهاد می‌کنم که در سرویس فعالیت‌های قرآنی صفحه‌ای باز شده و از همه اندیشمندان جهان اسلام برای پاسخگویی به این سؤال کمک گرفته شود.

وی ادامه داد: 36 سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد اما هنوز نتوانسته‌ایم یک مطهری دیگر را تحویل جامعه دهیم و به نظرم برای حل معضلاتی که در این زمینه وجود دارد باید ابتدا از مسئولان شروع کنیم؛ چراکه آنها برای مردم الگو هستند.

حکیمی در بازدید از سرویس شعب استانی این خبرگزاری از وضعیت فعالیت خبرگزاری ایکنا در استان گیلان و همچنین وضعیت ارتباطات با نهادهای قرآنی این استان جویا شد.

نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی در بازدید از سرویس ادب و هنر این خبرگزاری اظهار کرد: به نظرم جوانان امروز با موضوع جهاد و حماسه آشنایی چندانی ندارند و این موضوع باید به صورت جدی‌تر از جانب مسئولان مورد توجه قرار گیرد.

وی در بازدید از سرویس سیاست و اقتصاد خبرگزاری ایکنا اظهار کرد: اگر امروزه مشاهده می‌کنیم که در برخی موارد فساد در جامعه رسوخ کرده است به این دلیل است که هنوز معنای اقتصاد اسلامی برای مردم روشن نشده است.

وی ادامه داد: اگر امروزه مشاهده می‌کنیم که اقتصاد ما در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برد به این دلیل است که هنوز در زمینه اقتصاد اسلامی گام‌های عملی بر نداشته‌ایم و به نظرم باید در ابعاد مختلف اقتصادی، نظریات اندیشمندان مسلمان را اتخاذ کرد. همچنین اگر نواقصی را در جامعه مشاهده می‌کنیم به این دلیل است اندیشه‌های اسلامی را بارور نکرده‌ایم و گسترش بخش‌های پژوهشی می‌تواند این بخش را بارور کند.

یادآور می‌شود نخستین و بزرگترین خبرگزاری تخصصی قرآن‌کریم در جهان اسلام با عنوان خبرگزاری قرآنی ایران که با عبارت اختصاری «IQNA» شناخته شده است، در بیستم آبان‌ماه 1382 مقارن با پانزدهم رمضان المبارک 1424 هـ.ق، با حضور رئیس جمهور وقت افتتاح شد.

این خبرگزاری با تولید 7 خبر در روز به زبان فارسی کار خود را آغاز کرد و اینک پس از گذشت 10 سال از فعالیت خود به فضل الهی توانسته است با تولید روزانه حدود 850 خبر به 16 زبان زنده دنیا، از مرز یک میلیون و سیصد هزار خبر قرآنی گذر کند.

با توجه به تنوع زبانی و رسالت جهانی خبرگزاری ایکنا و فعالیت‌ گسترده این رسانه قرآنی در عرصه بین‌الملل، در اسفندماه سال 1391 نام این خبرگزاری با مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به «خبرگزاری بین‌المللی قرآن» تغییر یافت تا همچون خود قرآن حلقه اتصال تمام مسلمانان در سراسر گیتی باشد.

http://iqna.ir/fa/News/2613903

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.