نظارت اجتماعی زمینه‌های فساد را کاهش می‌دهد

حاجی‌میرزایی اظهار کرد: هر چقدر شفافیت در کارها و فرآیندها بیشتر باشد زمینه‌های فساد کاهش پیدا می‌کند و هر چقدر نظارت اجتماعی بیشتر باشد امکان فساد کم خواهد شد.

به نقل از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی دولت، محسن حاجی‌میرزایی با اشاره به برگزاری همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در روز دوشنبه، 17 آذرماه اظهار داشت: به طور قطع یکی از آرمان‌ها و برنامه‌های جدی دولت تدبیر و امید مبازه با فساد هست. این مسئله، هم جزو برنامه‌های جدی دولت و هم خواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی و هم دغدغه قوه قضاییه بوده و بهترین رهنمود برای ما در این زمینه، فرمان 8 ماده ای مقام معظم رهبری است.
وی افزود: برگزاری این همایش که با مشارکت همه قوا در نظر گرفته شده بود، اراده نظام جمهوری اسلامی را برای مقابله با فساد نشان می‌دهد.
حاجی‌میرزایی اظهار امیدواری کرد که در پرتو همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد که به بیان اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته هر یک از نهادها پرداخته شد، شاهد شدت گرفتن بحث مبازره با فساد در کشور باشیم.
وی تأکید کرد: هرچقدر شفافیت در کارها و فرآیندها بیشتر باشد زمینه‌های فساد کاهش پیدا می‌کند و هر چقدر نظارت اجتماعی بیشتر باشد، امکان فساد کم خواهد شد و گام بسیار مهمی در مبارزه با فساد، مسدود کردن زمینه‌های شکل‌گیری فساد است.
دبیر هیئت دولت تصریح کرد: ما برای مسدود کردن زمینه‌های شکل‌گیری فساد، احترام به قانون و تبعیت از آن را باید اصل قرار بدهیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه دولت تدبیر و امید از زمان روی کار آمدنش تمام تلاش خود را انجام داده که در مسیر قانون حرکت کند و این گام بزرگی برای رسیدن به محیط مناسب‌تر و سالم‌تر است.
حاجی‌میرزایی تأکید کرد: دولت تلاش می‌کند که با شفافیت حرکت کند و همه برنامه‌ها و دغدغه‌ها و اولویت‌ها را با مردم در میان بگذارد و این اقدامات می‌تواند برای کاهش زمینه‌های شکل‌گیری فساد به ما کمک کند.


http://iqna.ir/fa/News/2616969

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.