مشکلات بخش تعاون فقط با تزریق نقدینگی حل نمی‌شود

عطاء‌الله حکیمی عنوان کرد: مشکلات بخش تعاون، ساختاری است و فقط با تزریق نقدینگی حل نمی‌شود.

به نقل از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اتاق تعاون ایران، عطا الله حکیمی، در خصوص اهمیت بخش تعاون در اقتصاد و سهمی که باید در بودجه به آن اختصاص داده شود، گفت: علی‌رغم اینکه در سند چشم‌انداز بیست ساله نظام و هم چنین برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه به بخش تعاون اشاره شده و اولویت آن در بودجه‌بندی نیز مورد توجه قرار گرفته است، اما عملا و آن چنان که باید، کاری انجام نمی‌شود.

وی افزود: در دلایل این موضوع ابتدا باید به کوتاهی دولت‌ها و بعد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد.

نماینده رشت در خانه ملت اظهار داشت: شرکت‌های تعاونی با مشکلات فراوانی مواجه هستند و باید به ریشه این مشکلات توجه داشت و آنها را برطرف کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: اگر نقص قانونی وجود دارد، باید در مجلس مطرح شود و اگر ضعف نظارتی وجود دارد، باید برطرف شود.

حکیمی با بیان اینکه شرکت‌های تعاونی در مقایسه با شرکت‌های خصوصی عموما موفق نیستند، افزود: باید مشکلات آنها کارشناسی شود.

وی تاکید کرد: اقتصاد کشور با شعار احیا نمی‌شود و اگر می‌خواهیم در اقتصاد اتفاقی بیافتد، باید به موضوعات بخش تعاون توجه شود.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: مدیریت تیمی در کشور ما جا نیفتاده است و اعضای تعاونی‌ها به صورت جدا می توانند کار کنند‌، اما در کنار یکدیگر موفق نیستند.

نماینده رشت بیان داشت: همه فکر می‌کنند مشکلات این بخش با نقدینگی حل می‌شود، اما فقط تزریق پول نتیجه نمی‌دهد بلکه مشکلات بخش تعاون ساختاری است.


http://iqna.ir/fa/News/2627740

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.