جلسه شورای اقتصاد برگزار شد

جلسه شورای اقتصاد عصر روز گذشته به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و وزیر دادگستری، گزارشی از برنامه این وزارتخانه برای اجرای بند سوم سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در این جلسه سه درخواست از سوی وزارت نفت مطرح شد و پس از ارائه توضیحات و توجیحات فنی، اقتصادی و زیست محیطی، با این درخواست‌ها موافقت شد.
اصلاح میزان سرمایه‌گذاری از محل منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی فازهای 17 و 18 از جمله درخواست‌های وزارت نفت در این جلسه بود که قرار است با هدف تولید 56 میلیارد متر مکعب گاز ، 75 هزار بشکه میعانات گازی در روز و یک میلیون تن ال پی جی در سال و با سرمایه‌گذاری 8 میلیارد و 123 میلیون دلار در برنامه زمان‌بندی مشخص اجرا شود.
دومین درخواست وزارت نفت نیز اصلاح مجوزهای قبلی شورای اقتصاد و تجدید زمان بازپرداخت 5 طرح بیع متقابل توسعه میادین نفتی و گازی بود که پس از ارائه توضیحات لازم با آن موافقت شد.
طرح تشویقی فرهنگ‌سازی و آموزش همگانی برای مشترکین گاز طبیعی به منظور کاهش سریع مصرف در بخش‌های مسکونی، تجاری، اداری و عمومی در زمستان سال 93 نیز از دیگر درخواست‌های وزارت نفت بود که به تصویب رسید و بر اساس این طرح قرار است با 56 میلیون دلار سرمایه گذاری، حدود 360 میلیون متر مکعب صرفه جویی در مصرف گاز‌طبیعی انجام شود.
در ادامه این نشست نماینده وزارت نیرو نیز درخواست این وزارتخانه را در خصوص اجرای سد پارسیان با استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) مطرح کرد که پس از ارائه گزارشی از جزئیات آن، اعضای شورای اقتصاد با آن موافقت کردند.
در این جلسه که وزرای نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیرو، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رییس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، وزیر دادگستری گزارشی از برنامه این وزارتخانه برای اجرای بند سوم سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی در زمینه امنیت اقتصاد، اقتصاد دانش‌بنیان و مبارزه با فساد ارایه کرد.
ساماندهی و تقویت نظام حمایت از مالکیت فکری ، تقویت سازوکارهای حقوقی در جهت امنیت اقتصادی در کشور، پیشگیری و تقویت مبارزه با مفاسد و جرایم اقتصادی، قاچاق و اقتصاد غیررسمی و توسعه همکاری های بین المللی در جهت بهبود شاخص های بین المللی و ارتقاء جایگاه ایران در مبارزه با فساد از جمله اهداف وزارت دادگستری در این برنامه است.
ارائه گزارشی از توازن منطقه‌ای و چشم انداز توسعه مناطق و استان‌های کشور از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


http://iqna.ir/fa/News/2681980

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.