لزوم توجه ویژه به صنایع دستی در سبد جوایز غیرنقدی بانک‌ها

بانک مرکزی از بانک‌ها خواست تا نسبت به طرح استفاده از کالاهای صنایع دستی در سبد جوایز غیرنقدی سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز اهتمام بیشتری ورزند.

به نقل از روابط‌عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، این بانک در بخشنامه‌ای ضمن معرفی بانک‌های ملی و سپه به عنوان بانک‌های برگزیده در طرح استفاده از کالاهای صنایع دستی در سبد جوایز غیرنقدی سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز اعلام کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران با هدف ترویج و اشاعه بیشتر کالاهای فرهنگی ایرانی اسلامی در سطح جامعه و ارتقای تولید و فروش صنایع دستی که آمیزه‌ای از هنر و صنعت است، همواره از این بانک و شبکه بانکی کشور درخواست داشته است تا صنایع دستی ساخت صنعت‌گران داخلی در شمول جوایز قابل اعطا به سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز منظور شود. در این ارتباط سازمان مذکور «طرح استفاده از کالاهای صنایع دستی در سبد جوایز غیرنقدی سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز طی سال‌های 1387 تا 1392» را با عاملیت بانک‌ها به مورد اجرا گذاشته و طی نامه شماره 866/13/932 مورخ 1/7/1393 به عنوان ریاست‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک ملی ایران و بانک سپه را به عنوان بانک‌های برگزیده مجری طرح مذکور، معرفی نموده است.
به این منظور ضمن ارج گذاشتن و قدردانی از عملکرد بانک ملی ایران و بانک سپه به عنوان بانک‌های برگزیده مجری طرح یادشده، انتظار دارد سایر بانک‌ها نیز اهتمام و اراده بیشتری برای مشارکت در این نوع طرح‌ها معمول نمایند. با عنایت به مراتب مذکور و پیرو بخشنامه شماره 386095/92 مورخ 28/12/1392 این بانک، مجدداً و مؤکداً توصیه می‌شود تا صنایع دستی ساخت صنعت‌گران داخلی در زمره جوایز قابل اعطاء به سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز (موضوع بند «ت» ماده (6) دستورالعمل اعطای جوایز به سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز (ریالی-ارزی) منظور شود تا انشاالله شاهد ارتقای جایگاه میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور عزیزمان در نظام اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن باشیم.
در خاتمه، یادآور می‌شود در راستای ترویج و اشاعه کالاهای فرهنگی ایرانی اسلامی، لازم است موانع و چالش‌های فراروی جهت افزایش مشارکت در امر یادشده به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران منعکس شود.

http://iqna.ir/fa/News/2713853

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.