تعادل عرضه و تقاضا با صندوق تثبیت بازار سرمایه

به گفته پورابراهیمی، صندوق تثبیت بازار سرمایه، به تعادل در دو سوی عرضه و تقاضا کمک می‌کند و همین امر مانع نوسانات شدید در بازار می‌شود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان مطلب فوق گفت: یکی از اقدامات مهم و اثرگذار نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بازار سرمایه در تصویب بندهای لایحه رفع موانع تولید، تصویب صندوق تثبیت بازار سرمایه بود.

محمدرضا پورابراهیمی با تأکید بر این نکته که صندوق تثبیت بازار سرمایه یک اقدام مهم برای بازار سرمایه است، خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه سازمان بورس با تصویب شورای عالی بورس می‌تواند از منابع خود، بودجه‌ای برای صندوق تثبیت بازار سرمایه در نظر بگیرد.

وی در خصوص ساز و کار حمایتی این صندوق از بازار سرمایه گفت: این صندوق وقتی بازار در شرایط خاص است فعال می‌شود تا بتواند با توجه به ظرفیتی که در بازار سرمایه آزاد می‌کند در بخش عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کرده و مانع بروز نوسانات و هیجانات غیر معمول در بازار شود.

این نماینده مجلس در خصوص سهام خزانه نیز گفت: تصویب سهام خزانه نیز کمک می کند که شرکت‌ها بتوانند به بازخرید سهام خودشان بر اساس ساز و کار تعیین شده در قانون اقدام کنند.

وی با بیان اینکه سهام خزانه محدودیت‌هایی که در خصوص بازار گردانی وجود داشت را برطرف می کند، اظهار داشت: پیش از این امکان بازارگردانی برای خود شرکت‌ها وجود نداشت اما با تصویب سهام خزانه امکان بازارگردانی برای شرکت‌ها فراهم شده و هم اکنون خود شرکت‌ها اختیار عمل دارند که بازارگردانی سهام خود را به عهده بگیرند.


http://iqna.ir/fa/News/2718122

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.