کتاب «بانکداری اخلاقی با رویکرد اسلامی» منتشر شد

کتاب «بانکداری اخلاقی با رویکرد اسلامی؛ ضوابط اخلاقی و تدابیر ساختاری» به قلم حسین عیوضلو و وهاب قلیچ از سوی انتشارات پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی منتشر شد.

این کتاب تلاش داشته تا با استفاده از آموزه‌های اسلامی، الهام‌گیری از قوانین و اسناد بالادستی کشور و تجارب سایر کشورهای جهان، ضوابط و کدهای اخلاقی نظام بانکی را در سه دسته درون‌بانکی ( شامل رعایت حقوق کارکنان و مسئولین بانک، رعایت حقوق مشتریان بانک، رعایت حقوق سهامداران بانک و حفظ و ارتقای شهرت و اعتبار بانک)، بین‌بانکی (شامل رعایت حقوق بانک مرکزی و کلیه مؤسسات شبکه بانکی) و فرابانکی (شامل جهت­‌گیری خدمات بانکی به منظور حفظ ثبات اقتصادی-اجتماعی جامعه، کاهش فقر و شکاف طبقاتی، صیانت از محیط زیست، حفاظت از منافع فرانسلی، رعایت حقوق شهروندی عامه مردم و رعایت حقوق سازمان‌ها و نهادهای دیگر) تدوین کند.

این کتاب از پنج فصل با عناوین «موازین و معیارهای اخلاقی در نظام اسلامی»، «درآمدی بر بانکداری اخلاقی»، «تجربه کشورهای مختلف در به‌کارگیری بانکداری اخلاقی»، «ضوابط اخلاقی در بانکداری اسلامی» و «جمع‌بندی و نتیجه‌گیری» تشکیل شده است.

لازم به اشاره است که کتاب «بانکداری اخلاقی با رویکرد اسلامی؛ ضوابط اخلاقی و تدابیر ساختاری» در 256 صفحه و با قیمت ۱۲ هزار تومان روانه بازار شده است.


http://iqna.ir/fa/News/2811517

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.