کتاب «مبانی دینی اقتصاد مقاومتی» رونمایی می‌شود

کتاب «مبانی دینی اقتصاد مقاومتی» به قلم آیت‌الله نعیم‌آبادی، فردا در فرهنگسرای شفق رونمایی می‌شود.

این مراسم با حضور آیت‌الله نعیم آبادی نویسنده کتاب و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری، محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و حسن سبحانی استاد دانشگاه تهران، فردا، دوشنبه 4 اسفند ساعت 15 در فرهنگسرای شفق برگزار می‎شود.

براساس این گزارش، کتاب «مبانی دینی اقتصاد مقاومتی» تازه‌ترین اثر آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس است که مبانی دینی در اقتصاد مقاومتی را تشریح و بررسی می‌کند.

نویسنده در این کتاب در چهار فصل به بررسی و کنکاش «شکر به عنوان شناخت سرمایه‌ها و بهره‌وری اولین گام در اقتصاد مقاومتی»، «احسان به عنوان کلید مقاوم‌سازی اقتصاد» و «قناعت برای زندگی گوارا» و «آسیب‌شناسی اقتصاد مقاومتی» پرداخته است.

این کتاب که در بررسی اقتصاد مقاومتی از منظر مباحث مطروحه در نوع خود قابل توجه است، در نتیجه‌گیری تأکید دارد، استفاده صحیح از نعمت‌ها، هنر بزرگ مؤمنان است که هم از نعمت‌ها استفاده می‌کنند و مدیون آن نعمت‌ها قرار نمی‌گیرند و هم رضایت خداوند را با آن به دست می‌آورند.

علاقه‌مندان جهت شرکت در این برنامه می‌توانند به فرهنگسرای شفق، واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی، خیابان 21 مراجعه و یا با شماره 1837 تماس حاصل نمایند.
نظر شما

http://iqna.ir/fa/News/2882514

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.