اولین بسته «جزوات اقتصادی سدید» منتشر شد

مؤسسه علمی ـ فرهنگی «سدید»، وابسته به مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) همزمان با سال اقتصاد و فرهنگ، اولین بسته ویژه جزوات علمی خود را در حوزه اقتصاد منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، مؤسسه علمی ـ فرهنگی «سدید»، وابسته به مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) همزمان با سال اقتصاد و فرهنگ، اولین بسته ویژه جزوات علمی خود را در حوزه اقتصاد منتشر کرد.
بر اساس این گزارش، در این بسته ویژه، سه جزوه با عناوین «بررسی مؤلفه‌های اقتصاد غربی و تاثیر آن بر ایجاد تمدن غربی»، «بررسی و تبیین اندیشه‌های اقتصادی امام خامنه‌ای» و «بررسی راهکارهای تحقق پیام اقتصادی مقام معظم رهبری با محوریت تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» به مخاطبان عرضه شده است.
این گزارش می‌افزاید: در جزوه «بررسی مولفه‌های اقتصاد غربی و تاثیر آن بر ایجاد تمدن غربی» که درس گفتاری از آقای هادی آجیلی است به مباحثی نظیر «چیستی نظام فئودالی»، «علل گذار تمدن غربی از این نوع نظام»، «ویژگی‌های نظام اقتصادی جدید»، «جایگاه اقتصاد و ثروت در رنسانس غربی» و … پرداخته شده است.
بر اساس این گزارش، جزوه دوم و سوم از این بسته ویژه به نام «بررسی و تبیین اندیشه‌های اقتصادی امام خامنه‌ای» و «بررسی راهکارهای تحقق پیام اقتصادی مقام معظم رهبری با محوریت تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» حاصل درس گفتارى از عادل پیغامی درباره تبیین پیام نوروزى مقام معظم رهبرى در سال ۱۳۹۱ از سلسله جلسات «تبیین اندیشه‌هاى اقتصادى امام خامنه‌اى است که در بهار سال ۱۳۹۱ برگزار شده و پس از پیاده‌سازى و ویرایش در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

http://www.iqna.ir/fa/News/1400022

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.