دوره آموزشی «مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم» برگزار می‌شود

دوره آموزشی «مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم» توسط پژوهشکده پولی و بانکی در سه سطح ویژه صندوق‌های قرض‌الحسنه، کارشناسان موسسات اعتباری غیربانکی و ویژه صرافی‌ها برگزار می‌شود.

پولشویی، علاوه بر این اینکه یک جرم محسوب می‌شود آثار سوء متعددی برای اقتصاد کلان کشور، خصوصاً موسسات پولی آن، به همراه داشته و آن‌ها را در معرض ریسک‌های عملیاتی، قانونی، تطبیق و شهرت قرار می‌دهند. همچنین با توجه به الزامات شورای عالی مبارزه با پولشویی و بانک مرکزی، آشنایی کلیه مدیران، کارشناسان و کارمندان موسسات اعتباری غیر بانکی، صرافی‌های مجاز و صندوق‌های قرض‌الحسنه با مسئله پولشویی و راه‌های جلوگیری از آن ضروری به نظر می‌رسد.
براساس این گزارش، از این‌رو، پژوهشکده پولی و بانکی سعی کرده دوره آموزشی «مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم» را با حضور اساتید مجرب برگزار کند. هدف از برگزاری این دوره آموزشی آشنایی این کارشناسان با شیوه‌های سوء‌استفاده مشتریان به منظور انجام پولشویی و آشنایی با روش‌های مبارزه با پولشویی است.
این گزارش می‌افزاید: محمدحسین دهقان، سربازرس گروه بازرسی اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی جهوری اسلامی ایران و فاطمه مهجوریان، کارشناس گروه بین‌الملل اداره مبارزه پولشویی بانک مرکزی جهوری اسلامی ایرانف مدرسان این دوره‌های آموزشی هستند.
لازم به اشاره است که این دوره آموزشی در سه سطح « ویژه کارشناسان موسسات اعتباری غیر‌بانکی» از تاریخ 28 تا 30 اردیبهشت 1393، « ویژه صرافی‌ها» در تاریخ 4 و 5 خرداد و « ویژه صندوق‌های قرض‌الحسنه» در تاریخ 11 و 13 خرداد 93 برگزار می‌شود.
براساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به وب‌سایت ws.mbri.ac.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 88657395 تماس حاصل فرمایند.
http://www.iqna.ir/fa/News/1404399

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.