سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید به صورت جدی پیگیری شود

شاپور محمدی گفت: برای اجرایی ‌شدن بخش‌هایی از حماسه اقتصادی که سال گذشته محقق نشد، باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری توسط بخش‌های مختلف به‌جد پیگیری شود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد و امور دارائی، شاپور محمدی، معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد، در دوازدهمین همایش ملی حسابداران ایران در شیراز گفت: یکی از مباحث مهم طرح شده در مسیر حل مشکلات اقتصادی جامعه ایجاد وفاق ملی اقتصاددانان است و این همایش و همایش‌هایی نظیر این، از جمله مواردی است که می‌تواند وفاق و همدلی را بین صاحب‌نظران اقتصادی در حوزه‌های مختلف تقویت کند.
معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با یادآوری اینکه دولت با تلاش فراوان موفق به مهار تورم 45 درصدی و کاهش آن تا حدود 34 درصد شد، گفت: این یک بخش از حماسه اقتصادی بود و به تبع تثبیت محیط کلان اقتصادی، مبحث تورم و حمایت از تولید هم مباحث دیگر در این موضوع است.
وی با بیان اینکه دولت در این زمینه تلاش‌هایی را انجام داده و موفقیت‌هایی را کسب کرده است، گفت: برای اجرایی شدن بخش‌هایی از حماسه اقتصادی که سال گذشته محقق نشد، باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری توسط بخش‌های مختلف به‌جد پیگیری شود.
محمدی، جامعه‌ حسابداران و حسابرسان را از جمله ظرفیت‌های بسیار مهم در مباحث اقتصادی برشمرد و تاکید کرد: امروز تعداد فارغ‌التحصیلان دوره دکتری حسابداری در مقایسه با سایر کشورها در کشور کم است.
وی با اشاره به نقش حسابداری در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: یکی از مباحثی که نقش حسابداری در آن به‌خوبی مشخص می‌شود، موضوع مبادلات تهاتری است که در زمان بروز فشارهای اقتصادی و محدودیت‌های انتقال پول، مد نظر دولت‌ها قرار می‌گیرد.

http://iqna.ir/fa/News/1407379

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.