همایش «کار و محرومیت در گفتمان امام (ره)» ۱۰ خرداد برگزار می‌شود

همایش «کار و محرومیت در گفتمان امام(ره)» روز شنبه، دهم خرداد برگزار می‌شود.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیدمحمدرضا موالی‌زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اعلام این خبر گفت: امام راحل عظیم الشان، اندیشه‌های راهبردی و سترگی در زمینه‌های گوناگون داشت که بایستی این اندیشه‌ها روز به روز بیشتر تبیین شده و در جامعه ترویج یابد.
وی ادامه داد: بدین منظور و در آستانه بیست و پنجمین سالگرد ارتحال جانسوز امام (ره)، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همایشی علمی مرتبط با حوزه ماموریت‌های خود تحت عنوان «کار و محرومیت در گفتمان امام (ره)» را با حضور اندیشمندان، صاحبنظران و اساتید حوزه و دانشگاه برگزار خواهد کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی در ادامه تاکید کرد: امام راحل(ره) عنایت خاصی به محرومان داشته و پیوسته بر ترویج فرهنگ کار و سخت کوشی به منظور افزایش کمی و کیفی سطح تولید و ایجاد رونق اقتصادی و توزیع عادلانه ثروت و رفع نابرابری‌ها تاکید می‌کردند.
وی خاطرنشان کرد: ما همواره باید تلاش کنیم که گنجینه ارزشمند و بی‌بدیل افکار و سیره امام(ره) که همواره مورد تاکید و عنایت مقام معظم رهبری است مورد توجه قرار گرفته و نسل جوان و آینده‌ساز کشور ما با این راهبردهای اساسی و کلیدی آشنا شده و آنها را به عنوان چراغی فروزان در عرصه اندیشه و عمل برای حرکت به سمت قله‌های پیشرفت و سعادت فرا روی خود قرار دهد.
لازم به ذکر است این همایش روز شنبه دهم خرداد 93 از ساعت 8:30 صبح در مجموعه تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، واقع در خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه شهیدچمران (پارک‌وی) برگزار می‌شود.


http://iqna.ir/fa/News/1412127

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.