دولت برای ایجاد «همدلی و هم‌زبانی» با ملت نقش اصلی را دارد

امیر فتوتی دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به نامگذاری سال 1394 با عنوان «دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی» توسط مقام معظم رهبری گفت: اگر نگاهی به نامگذاری سالهای گذشته توسط رهبر معظم انقلاب بیندازیم متوجه می‌شویم که این نام‌ها به نوعی هدف‌گذاری برای سال پیش‌رو و از طرفی نشان دهنده یک شکاف و مشکل در جامعه است.

وی ادامه داد: در طی مدتی که از شروع به کار دولت جدید گذشته است اگر با نگاهی واقع‌گرایانه به شرایط کشور نگاه کنیم، می‌بینیم که اکثریت قریب به اتفاق وعده‌های دولت جدید عملی نشده و این هم به این دلیل بوده که در شرایط کنونی شاید رسیدن به این اهداف بسیار سخت است و شاید بهتر بود که وعده‌های دولت به نوعی نزدیک به واقعیت مطرح می‌شد.

فتوتی افزود: این مسئله و دیگر مسائل مشابه باعث شد تا ملت به نوعی دچار یک دو دلی بجای همدلی شوند و خواصی هم که پیش بینی این شرایط را می‌کردند نیز لب به غیر هم زبانی گشودند.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: از آن طرف هم دولت نیز بجای مرتفع کردن این خلاء و شکاف‌ها، متاسفانه اقدام به مقابله به مثل کرد و در شرایطی که می‌شد به نوعی با صداقت‌گویی و در مواردی با پیشبرد انتظارات مردم و دلسوزان، این همدلی را که در بین ملت و دولت بود بیش از پیش قوی‌تر کند، جامعه را به سمت دو قطبی شدن پیش برد.

وی تصریح کرد: متاسفانه دولت، خود را مقابل ملت و یک سری افرادی قرار داد که از روی خیرخواهی راهنمایی‌هایی را به دولت می‌کردند.

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تاکید کرد: مسلما این موضوع باعث ایجاد مشکلات فراوانی در ادامه راه دولت و کشور می‌شود و اهمیت این موضوع باعث شد تا مقام معظم رهبری به لزوم ایجاد این‌چنین فضایی بین دولت و ملت در ابتدای این سال اشاره کند و به نوعی از دولت و ملت بخواهد تا در این راه قدم بردارند.

وی با بیان اینکه دولت برای تحقق شعار سال جدید نقش اصلی و کلیدی را دارد، ادامه داد: عدم اتکا دولت به توان داخلی یا همان توان مردم باعث کمرنگ شدن همدلی و همزبانی بین دولت و مجلس شده است و مردم از شرایطی که امروز رقم می‌خورد رضایت کامل ندارند و می‌توان این نتیجه را گرفت که در چنین شرایطی دولت است که با بازوهای اجرایی خود می‌تواند مجددا این همدلی و همزبانی را ایجاد کند، تا در ادامه راه بتواند با تکیه به ملت راه خود را بهتر و بهتر بپیماید.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940103000311

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.