دولت به مردم اعتماد کند، راه‌حل مشکلات نگاه درون‌گراست

حمیدرضا ترقی رئیس کمیته بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانات دیروز (شنبه) مقام معظم رهبری در جمع زائران حرم رضوی اظهار داشت: سخنان معظم‌له بسیار حکیمانه بود به گونه‌ای که در موضوع سیاست خارجی و مذاکرات هسته‌ای تکلیف تیم مذاکره‌کننده را به صورت علنی اعلام کردند.

وی با اشاره به عقیم دانستن نگاه به بیرون برای حل مشکلات اقتصادی کشور که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد، گفت: این موضع رهبری بارها مورد تأکید قرار گرفته است که اصولاً‌ سیاست تکیه به بیگانگان برای پیشرفت کشور یک سیاست نادرست و ناکارآمد است.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی معتقد است که برای پیشرفت کشور همچنان که مقام معظم رهبری که دیروز در جمع زائران حرم رضوی (بارگاه امام هشتم) به آن اشاره فرمودند، تکیه به درون کشور است.

ترقی تأکید کرد: معتقدم که استعدادهای متعددی در کشور وجود دارد اما این استعدادها توسط دولت‌ها به کارگرفته نشده و یا به تعبیر دیگر دولت‌ها کم توجهی کردند. بنابراین باید دولت به مردم اعتماد داشته باشد.

وی تأکید کرد: اگر دولت به مردم اعتماد داشته و ظرفیت آنان را بپذیرد بسیاری از مشکلات قابل حل است، بنابراین باید این حس بی‌اعتمادی از دولت‌ها زدوده شود تا شاهد ماندگاری اقتصاد در دست دولت نباشیم.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اقتصاد باید به مردم واگذار شود نه اینکه شبه خصوصی و دولتی شود، گفت:‌ در دولت کارگزاران آمدند شرکت‌هایی را واگذار کردند اما به چه کسانی؟ به افرادی این شرکت‌ها واگذار شد که در خود دولت فعالیت می‌کردند، بنابراین خصوصی‌سازی نشد، اختصاصی سازی شد.

ترقی با تأکید بر اینکه بخش خصوصی نیز باید بتواند اعتماد دولت را جلب کند، گفت: همدلی، همزبانی نیز به این معناست که بین دولت و مردم و حتی بخش خصوصی رابطه متقابل وجود داشته باشد یعنی هم دولت مشکلات مردم و بخش خصوصی را رفع و هم مردم و بخش خصوصی به دولت یاری برسانند.

وی تأکید کرد: دولت با نگاه درونگرا می‌تواند بر مشکلات به وجود آمده فائق آید. بنابراین به سیاست برونگرا نباید توجهی داشته باشیم. چرا که این سیاست به بیغوله ختم خواهد شد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در مورد تحریم‌های هسته‌ای نیز گفت: اینکه آنها بخواهند اول توافق شود و بعد تحریم‌ها را Part-Part (مرحله به مرحله) بردارند فرقی با همان توافق دو مرحله‌ای نمی‌کند بنابراین برداشتن تحریم‌ها جزو توافقنامه باشد.

ترقی معتقد است باید اگر غرب و در رأس آن آمریکا در طول توافق هسته‌ای بدعهدی کرد همچنان که ما پس از توافقنامه ژنو بدعهدی آنها را مشاهده کردیم، به غنی‌سازی اورانیوم خود ادامه دهیم.

رئیس کمیته بین‌الملل حزب مؤتلفه ادامه داد: خلاف عهد به معنای واقعی کلمه خلاف، ناجوانمردی و خیانت است بنابراین ما معتل آنها نباید بمانیم و فردا روز ببینیم که آنها برای رآکتور تهران که وظیفه ساختن دارو را دارد به ما سوخت نمی‌دهند و بیماران ما با رنج و بیماری دست و پنجه نرم کنند.

به گزارش فارس، مقام معظم رهبری دیروز در جمع زائران حرم رضوی فرمودند «اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند با ایران قرارداد می‌بندیم بعد اگر ایران به تعهداتش عمل کرد تحریم‌ها را بر می‌داریم این غلط و غیرقابل قبول است.»

ایشان اضافه کردند:«رفع تحریم‌ها جزو توافق است؛ اینکه بازگشت ناپذیری وجود داشته باشد را هم ما قبول نداریم»‌.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940102000192

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.