همدلی و همزبانی دولت و ملت؛ حافظ منافع ملی در عرصه‌های مختلف

حسین کنعانی مقدم،‌ دبیرکل حزب سبز ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا)، با اشاره به نامگذاری سال 1394 از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: در ابتدای سال‌های اخیر، پیام های نوروزی ایشان مبتنی بر یک نوع فرهنگ سازی در زیرساخت های اقتصادی کشور بود و به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی که کشور دچار تهدیدهایی است توجه به این شعارها ضروری است.

وی در مورد انواع تهدیداتی که علیه جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: از یک سو شاهد تهدیدهای غرب و رژیم صهیونیستی هستیم و از سوی دیگر با تحریم های ‌شورای امنیت روبرو شدیم؛ این در حالی است که فشارهای بین المللی ناشی از اینکه ایران حق داشتن علم و تکنولوژی را ندارد به دنبال آن است که ملت ایران با تکریم غرب تسلیم خواسته های آنها شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه شعار سال می تواند یک فرهنگ ملی را برای ما ایجاد کند، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب تأکید دارند، ما حاضر نیستیم برای حفظ منافع اقتصادی کشور، استقلال خود را از دست بدهیم؛ بر همین اساس همدلی و همزبانی دولت و ملت می تواند در این راستا تأثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: ملت ایران نشان داده است که حاضر نیست شرافت و کرامتی که دارد را از دست بدهد و به مصداق آیه «إن اکرمکم اتقیکم»،‌ به دنبال آن هستیم که کرامتی که بر اساس تقواست را به دست بیاوریم و حاضر به کسب منافع با تکیه بر تکریم ابرقدرت ها نیستیم.

کنعانی مقدم گفت: ملت ایران بر اساس داشته هایی که 35 سال اخیر به دست آورده، توانسته شرافت و کرامت خود را بر اساس آیات و روایات حفظ کند بنابراین غرب نباید توقع داشته باشد که ملت ایران با کرنش در برابر آنها و هم پیمانانشان برای خود منفعتی طلب کنند.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری گفت: این دو انتخابات حوادث بسیار مهمی هستند.

کنعانی مقدم خاطرنشان کرد: افرادی که می خواهند برای ورود به مجلس کاندیدا شوند باید بر اساس شعارها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برنامه های خود را ارائه کنند و از شعارهای بی ثمر که مطالبات مردم را زیاد می کند، بپرهیزند.


http://www.iqna.ir/fa/News/3015840

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.