همدلی و همزبانی دولت و ملت لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است

حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله بیگی‌ئیلانلو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ابتکار رهبر معظم انقلاب در انتخاب عنوان «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» برای سال جاری، به بحث درباره ضرورت همدلی و همزبانی دولت و ملت در عرصه اقتصادی پرداخت و اظهار کرد: لازم است هم دولت و هم ملت در راستای تحقق شعار سال که تابلوی راهنمای مملکتی در راستای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان و در راستای تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوری است گام بردارند؛ نظامی که خود این مردم آن را به پیروزی رساندند.

ضرورت مشارکت دولت و ملت در پروژه‌های اقتصادی

وی افزود: دولت و ملت از هم جدا نیستند. مسئولان از متن همین مردم و از جنس مردم هستند و از طرف مردمان انتخاب شده‌اند؛ لذا انشاء الله امسال، دولت و ملت در همه عرصه‌ها مخصوصا در عرصه اقتصادی همدلی و همزبانی داشته و در پروژه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری مشارکت داشته باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: هم پتانسیل‌های مردم و هم قابلیت دولت در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در زمینه اقتصادی بسیار زیاد است و اگر این دو قابلیت بزرگ در کنار هم باشند یقینا با همدلی، همزبانی، تفاهم و تعامل، در جهت بالندگی اقتصاد و عمران و آبادانی ایران عزیر گام خواهند برداشت.

نقش همدلی و همزبانی دولت و مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی

حجت‌الاسلام بیگی در پاسخ به پرسشی درباره نقش همدلی و همزبانی دولت و مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اگر دولت و ملت، همدل، همراه و همزبان باشند پیروزی آرمانی در عرصه اقتصاد و اقتصاد مقاومتی محقق خواهد شد و طبیعتا اگر چنین فاکتوری وجود نداشته نباشد موفقیتی نخواهیم داشت و بار ما به مقصد نمی‌رسد؛ بنابراین اگر بخواهیم هر هدفی در این نظام محقق شود فقط با همدلی و همزبانی دولت و ملت خواهد بود.

نماینده شاهین‌دژ، و تکاب در خانه ملت ادامه داد: اگر جماعت با هم باشند خدا هم با جماعت است و اگر دولت و ملت با هم باشند لطف خدا هم شامل حال آنان خواهد شد و اگر قدرت‌هایشان را کنار هم بگذارند این قدرت در هم شکسته نخواهد شد.

همدلی و همزبانی دولت و ملت لازمه موفقیت‌های بزرگ اقتصادی است

وی تأکید کرد: اگر انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندیم، با محوریت همدلی و همزبانی ملت و حضرت امام(ره) و انقلابیون بود و اگر هشت سال جنگ تحمیلی را به پیروزی رساندیم و اگر در طول 36 پس از انقلاب با وجود همه دشمنی‌ها و تحریم‌ها، موفقیت‌های بسیاری در عرصه‌ها مختلف، به‌ویژه در زمینه اقتصادی حاصل شده است به برکت همدلی و همزبانی دولت و ملت بوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان اظهار کرد: اگر بخواهیم سال 94 سال پرباری در همه عرصه‌ها داشته و شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب باشیم، حتما همدلی و همزبانی دولت و ملت لازمه موفقیت‌های بزرگ در همه عرصه‌ها مخصوصا عرصه اقتصادی است.

http://www.iqna.ir/fa/News/3014808

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.