رئیس‌جمهور:همه تلاش‌ها باید برای تحقق عینی شعار «دولت و ملت، هم‌دلی و هم‌زبانی» متمرکز شود

به نقل از پایگاه اطلا‌ع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی، روز چهارشنبه، 5 فروردین‌ماه در نخستین جلسه هیئت دولت در سال جدید، با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «دولت و ملت، هم‌دلی و هم‌زبانی»، همگان را به تلاش در مسیر تحقق عینی خواست رهبر معظم انقلاب فراخواند و تصریح کرد: این شعار نباید تنها روی کاغذها و تابلوها بماند بلکه باید بر دل‌های ما حاکم شود و همه تلاش‌ها برای تحقق عینی آن متمرکز شود.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه با نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال ۹۴ با تقویت بیش از پیش روحیه وحدت، برادری و همدلی آغاز شد و انشاءالله این شعار، شعاری دائمی خواهد شد، گفت: میان دولت به معنای عام و مردم به عنوان صاحبان کشور و کسانی که همه اختیارات مسئولان با امضا و رأی آنان شکل گرفته است، باید همیشه همدلی و همزبانی باشد.
رئیس‌جمهور با تسلیت مجدد شهادت مظلومه اهل بیت، حضرت فاطمه زهرا (س) و با تأکید بر اینکه همزبانی باید از همدلی نشأت بگیرد، تصریح کرد: ما می‌خواهیم در سراسر کشور اول همدلی به‌وجود بیاید که البته ساده نیست و باید همه تلاش کنیم و وقتی اهداف، آرمان‌ها و مقصد همگان، منافع ملی، آرمان‌ها، ارزش‌ها، پیشرفت، معنویت، اسلام، اخلاق و رونق اقتصادی شد، به‌طور طبیعی هم‌دلی ایجاد می‌شود و بعد هم‌زبانی هم می‌آید.
حجت‌الاسلام روحانی، نقد دلسوزانه را نیز نوعی حمایت دانست و اظهار کرد: کسی که برای اصلاح و بهتر شدن امور نقد می‌کند، نوعی حمایت و تقویت است و باید نصیحت با دلسوزی و برای تقویت امور باشد چرا که بدون اینها نصحیت و نقد معنا ندارد.
رئیس‌جمهور با مرور گذرای سال ۹۳ گفت: در سال گذشته تحریم‌ها ادامه یافت، بهای نفت سیر نزولی خود را ادامه داد و منطقه نیز شاهد ناامنی بود اما با وجود این مشکلات، آمارها در کشور دلگرم کننده است. بودجه جاری کشور رشد ۲۰ درصدی و بودجه عمرانی نیز رشد ۳۴ درصدی داشته که معنای آن این است که کارگزاران و خادمان مردم برای عبور از مشکلات، تلاش فوق‌العاده ای کردند و نتیجه این تلاش‌ها که با پشتوانه مستحکم مردم و حضور کارآفرینان در صحنه انجام گرفت، آرامش نسبی بویژه در اقتصاد بود.
حجت‌الاسلام روحانی با مقایسه تورم سالیانه ۱۴ و ۸ و تورم نقطه به نقطه ۱۴ و ۲ و تورم ۶ دهم درصدی اسفندماه با تورم ۳۴ و ۷ درصدی سال ۹۲ افزود: این ارقام قابل قبول است و نشان همدلی، همزبانی، همفکری و همکاری در کشور است و امسال این روند با تأکید مقام معظم رهبری بهتر نیز خواهد شد.
رئیس‌جمهور، سال جدید را سال رونق تولید معرفی کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم که شاهد یک رونق در بخش تولید باشیم و بتوانیم در کنار تولید، برای جوانان اشتغال ایجاد کنیم. بحث رونق تولید، اشتغال و صادرات غیر نفتی، سه محور اصلی در موضوع اقتصاد است که امسال باید با جدیت بیشتری دنبال شوند.
حجت‌الاسلام روحانی همچنین در عرصه سیاسی به موضوع انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در سال جاری اشاره و تصریح کرد: هم باید با همدلی و همزبانی، شاهد برگزاری انتخابات بسیار خوبی برای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری باشیم انتخاباتی با حضور و مشارکت گسترده مردم و همه جناح‌های سیاسی که قانون اساسی را قبول دارند؛ انتخاباتی که موجب مباهات و فخر ما در سراسر دنیا شود.
رئیس‌جمهور همچنین به کاهش آمار تصادفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: از این کاهش آمار تصادفات خوشحالیم اما باز هم باید مراعات بیشتری کنیم و مردم با نشاط کامل به سر کار و فعالیت خود برگردند و همدلی و همزبانی را فقط در صحنه سیاست نبینیم بلکه این همدلی باید بین اقوام، خانواده‌ها و مخصوصاً در استحکام بنیان خانواده‌ها دیده شود.
حجت‌الاسلام روحانی همچنین با تأکید بر اینکه دولت در سال جاری نیز به تلاش‌هایش در عرصه‌های سلامت و بیمه و کمک به نیازمندان ادامه می‌دهد، گفت: باید سال ۹۴ را با نشاط، تلاش، همدلی و همزبانی بیشتر برای رونق اقتصادی و بهبود زندگی مادی و معنوی مردم آغاز کنیم.

http://www.iqna.ir/fa/News/3040115

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.