شعار سال دستورالعملی شفاف برای دولت و ملت/ دوستی مستکبران با نظام اسلامی ساده اندیشی است

مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی گفت: با توجه به طراحی توطئه های گوناگون از سوی دشمنان نظام اسلامی، مقام معظم رهبری با تیزبینی شعار امسال را مطرح کردند تا همه متوجه باشند بیش از پیش به همدلی و همزبانی ملت و دولت نیاز است.

حجت الاسلام محمدجواد قهرمانی، مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی در ارومیه، با اشاره به نام گذاری سال جدید با عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی اظهار داشت: همه آحاد ملت، سیاسیون، دولتمردان و کسانی که در سرنوشت کشور تأثیرگذارند باید در رابطه با تنظیم سیاست ها و برنامه ها پیام رهبری را مورد توجه قرار دهند.


وی تلاش برای تحقق شعار سال را تکلیف ولایی خواند و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی با بصیرتی که به مسائل جهانی و بین المللی دارند و در رأس نظام اسلامی قرار گرفته اند، هر سال هشدارها و تذکراتی را صادر می کنند.


حجت الاسلام قهرمانی تأکید کرد: از آنجا که مدیریت و توانمندی معظم له در عرصه های مختلف به اثبات رسیده است، پیام ایشان به طور حتم دارای فلسفه و برهان است چراکه توصیه های رهبری بدون اشراف از مسائل داخلی و خارجی مطرح نمی شود.


وی تصریح کرد: با توجه به طراحی توطئه های گوناگون از سوی دشمنان نظام اسلامی، مقام معظم رهبری با تیزبینی دقیق به صورت یک دستورالعمل شفاف برای مردم و دولت بیان کردند تا همه متوجه باشند در سالی که آغاز می شود بیش از پیش همدلی و همزبانی ملت و دولت نیاز است.


دوستی مستکبران با نظام اسلامی ساده اندیشی استمدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی گفت: این ساده اندیشی است که فکر کنیم مستکبران عالم با ما دست دوستی خواهند داد چرا که ریشه و ماهیت آنها ظلم است و هر کسی در مقابل آنها قرار گیرد با آنها دشمنی خواهد کرد.


حجت الاسلام قهرمانی ادامه داد: تا زمانی نظام اسلامی بر ارزش های الهی، عدالت محوری و ظلم ستیزی پافشاری کند دشمن با ما کنار نخواهد آمد.


وی اضافه کرد: پیام رهبری این مطلب را متذکر می شود که دولت و ملت هشیار باشند چراکه در کمین دشمنانی داریم که با انرژی هسته ای، بلکه با اهداف، آرمانها و ارزش های این نظام اسلامی مخالف اند و می خواهند با رخنه در درون نظام بین دولت و ملت فاصله بیندازند.


حجت الاسلام قهرمانی اظهار کرد: توصیه رهبری در ابتدای سال نقشه های دشمنان را خنثی کرد و از ملت اعتماد به دولت را درخواست کرد و به خدمتگزاران گوش زد کرد که این مشروعیت و حاکمیت را مردم به آنها داده است بنابراین با مردم با مهربانی رفتار کنند.


یاری کردن نظام با اجرای عدالت در بخش های مختلف محقق می شود


مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی با اشاره به بیانات رهبری «من به هیچ کس چک سفید نداده ام»، متذکر شد: اساس اسلام شرط و شروط رهبری با ملت و دولت است و هر کسی در هر پست و مقامی مادامی که خط قرمزها را رعایت نکند و به آرمانهای امام راحل و شهدا پایبند نباشد، مطرود نظام خواهد شد.


وی با اشاره به عدالت قضایی مد نظر رهبری گفت: قضات و کارگزاران عدالت قضایی باید بدانند که حدود اسلامی از لوازمات اجرای عدالت در حکومت اسلامی است.


حجت الاسلام قهرمانی با تأکید بر این که باید در همه قضاوت ها اصل عدالت مد نظر قرار گیرد، تصریح کرد: حکومت اسلامی تا زمانی می تواند پایبند باشد که عدل بر جامعه حاکم باشد.


وی با بیان این که ظلم اساس حکومت ها را تهدید می کند، یادآور شد: یاری کردن نظام با اجرای عدالت در بخش های مختلف محقق می شود، بنابراین اگر خواهان استمرار نظام و پشتیبانی ملت هستیم باید همه در برابر قانون یکسان باشند و مصونیتی در کار نباشد.


حجت الاسلام قهرمانی در پایان خاطرنشان کرد: اگر در هر مقام و در هر شرایطی دستورات اسلام و منویات مقام معظم رهبری را وجهه همت خود قرار دهیم به طور حتم کشور و ملت را به سوی سعادت و خوشبختی حرکت داده ایم.

http://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=253479

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.