هیأت هماهنگی و نظارت بر کانون‌های مساجد مصداق همدلی و همزبانی دستگاه‌های فرهنگی است

حجت الاسلام ارزانی در کارگروه نظارت بر فعالیت های فرهنگی مساجد و بقاع متبرکه استان اصفهان در مشهد مقدس گفت: هیأت هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد مصداق همدلی و همزبانی دستگاه های فرهنگی است.

حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان صبح امروز در بیست و سومین جلسه کارگروه هیأت هماهنگی و نظارت بر فعالیت های فرهنگی مساجد و بقاع متبرکه استان اصفهان در مشهد مقدس، این کارگروه را مصداق بارزی از همدلی و همزبانی عنوان کرد و گفت: پیشنهاد می کنم طرح تشکیل و فعالیت این کارگروه به عنوان مدلی موفق از همدلی و همزبانی در جلسه آتی هیأت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان ارائه شود.وی گفت: آموزش ائمه جماعات، طرح پیوند مسجد مدرسه منزل، شناسنامه دار کردن مساجد و همچنین فعالیت های اوقات فراغت نهادهای فعال در مسجد از برنامه های اصلی این کارگروه است.
وی تجلیل از مقام علمی و معنوی حضرت آیت الله حسین مظاهری مرجع عالیقدر تشیع را از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برشمرد و افزود: تاسیس شورای عالی سیاستگذاری فرهنگ و هنر اصفهان، تقویت و ارائه مدل اقتصاد فرهنگ و هنر و همچنین تقویت خیران فرهنگی از دیگر برنامه های مورد نیاز استان است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تأکید بر مدل سازی و سبک سازی فرهنگی در جامعه گفت: در این راستا می توان از پتانسیل صدا و سیما برای الگوسازی استفاده کرد و با تقویت نخبگان از ظرفیت آنان بهره مند شد.


وی به ظرفیت بی نظیر نزدیک به یکهزار و 700 کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: ناتوی فرهنگی را بایستی باور کنیم و آن را جدی بگیریم چرا که اثرات آن در سطح جامعه ظاهر شده است.همچنین حجت الاسلام رمضانعلی معتدی مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: برگزاری این کارگروه با حضور همه دستگاه های فرهنگی استان مصداق بارزی از همدلی و همزبانی است.گفتنی است دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد اصفهان با تشکیل کارگروه هماهنگی و نظارت بر فعالیت های فرهنگی مساجد و بقاع متبرکه استان اصفهان در خصوص ایجاد همگرایی بین نهادهای فرهنگی استان، الگوی مناسبی برای کشور استhttp://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=263814

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.