همدلی و همزبانی دولت و ملت سبب ترقی کشور می‌شود

امام جمعه بخشایش گفت: مصداق همدلی دولت با ملت تلاش دولت در حل و رفع موانع، پیشرفت مردم و مشکلات اقتصادی ملت است.

حجت الاسلام عبدالغفار غفاری ثانی، امام جمعه بخشایش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز، اظهار داشت: همدلی و همزبانی میان دولت و ملت در شرایطی از سوی مقام معظم رهبری طرح شد که در حقیقت نیاز اساسی کشور به یک اتحاد وانسجام و همراهی خاص بود، مصداق همدلی دولت با ملت تلاش دولت در حل موانع پیشرفت نظام و مشکلات اقتصادی کشور است.
وی افزود: دولت باید تلاش و جهد خود را در راستای حل مشکلات اشتغال جوانان به کار گیرد و در خدمات رسانی به مردم کوشا باشد و از پتانسیل های موجود و منابع داخلی کشور در راستای حل مسائل زیربنایی کشور بهره برد.
امام جمعه بخشایش ضمن بیان اینکه اتحاد و انسجام کلید اساسی در یک حرکت جمعی است، ادامه داد: تحت اتحاد وانسجام ملت و مسؤولان و با کاهش تنش اجتماعی و زوال نفاق از میان جامعه دینی است که می توان به پیشرفت در حوزه های مختلف اجتماعی نائل شد.
وی با اشاره به شرایط خاص موجود سیاسی علیه کشورمان، تاکید کرد: مردم عزیز ایران همیشه مدافع و حامی ولایت فقیه بوده اند و به ندای ایشان لبیک گفته اند و باز نیز لبیک خواهند گفت، بنابراین ملت شریف ایران نیز باید در تحقق این شعار تلاش و جهد لازم را داشته باشند و زمینه همدلی را فراهم کنند.
حجت الاسلام غفاری در ادامه افزود: آنچه که امروز مذاکرات را به تاخیر می اندازد زیاده خواهی دشمن و فزونی خواهی اوست، ملت با حضور در میدان و به پشتیبانی از رهبر انقلاب این زیاده خواهی دشمن را محکوم می کنند و هیچ وقت اجازه تعرض به این ملت را نخواهند داد.
وی در پایان تأکید کرد: آنچه زمینه فشل را در میان مسلمین به ارث گذاشت ازمیان رفتن اتحاد و هماهنگی و همگرایی میان مسلیمن به دست ایادی استکبار بود، امروز رهبر انقلاب با زیرکی تمام و شناخت عرصه شعار همدلی و همزبانی را برگزیدند تا دولت بتواند به پشتیبانی مردم از حق و حقوق ملت در عرصه بین المللی دفاع کند، بنابراین وظیفه دولت در حفظ عزت و خطوط قرمز ایرانیان بیشتر است.


http://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=264525

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.